Žestoka borba u drugom krugu

Ivan Ambroš, Ivana Strahija • subota, 13.01.2007.

Bodovna se situacija u drugom kolu Lige prvakinja polako zahuktava, pa su u grupi A sve ekipe osvojile po dva boda, odnosno ostvarile po pobjedu. To je samo dokaz kvalitete natjecanja, ali i ravnopravnosti ekipa, pa 'klađenje' na favorita nije nimalno zahvalno.

U grupi A Cementos La Union Ribarroja je u drugom kolu savladala danski Aalborg 25:23 (11:16). U dramatičnom susretu ključno je bilo drugo poluvrijeme. Tada je napadački dvojac Šarić i Medved zaigrao i u obrani. Aalborg je tako u drugom poluvremenu uspio zabiti samo sedam golova za konačnih 25:23. Tanja Logvin, koju je naša Tihana Šarić uspješno neutralizirala u drugom poluvremenu, je zabila ukupno 10 golova za gošće, dok je španjolsku listu strijelaca predvodila Martha Mangue sa 7 golova. Krim je kod kuće uverljivo slavio protiv Volgograda 41:33 (20:15). Po osam golova postigle su Levina i Kochetova za Volgograd i Kindl za Krim. Nakon trijumfa Ribarroje i Krima sve ekipe u grupi A imaju po dva boda.

U grupi B Gyor je rutinski odradio posao kod kuće protiv Byasena 33:27 (17:13). Kod Gyora odlična Gorbicz sa 11 golova dok je za Byasen Harsaker zabila pet.

Drugo kolo grupe C donijelo je Leipzigu još jedan poraz, Njemice ni u ovom kolu nisu uspjele osvojiti ni bod. Kod danskog Viborga slabije su bile već u prvom dijelu susreta, dok su igračice Viborga na kraju slavile sa +6.