Cibalia - Dinamo: Zagrepčani osigurali finale

Sudac: Željko Širić (Osijek).
Pomoćnici : Darko Kolić (Sibinj), Milan Berger (Osijek).

NK Cibalia: Marić 5, Andričević 5.5 (od 65. Grgić -) , Čutura 5.5, Jurić 5 (od 46. Tkalčević 5), Leutar 5, Pernar 5, G. Meštrović 5.5, M. Meštrović 5.5, Bošnjak 6, Maroslavac 5 (od 46. Pavličić 6), Bartolović 6. Trener: Srečko Lušić.

NK Dinamo: Ladić 6.5, Tokić 7, Krznar 6, Sedloski 5.5, Pavlović 7, Mikić 6, Šarić 6, Šimić 6 (od 75. Šokota-), Tomas 6, Biščan 6.5 (od 56. Pilipović 5), Kozniku 6.5 (od 65. Šabić 5). Trener: Marijan Vlak

Strijelci : 0:1 - Kozniku 25 (Pavlović), 0:2 - Bišćan 40 (Pavlović), 0:3 - Mikić (Šokota).
Žuti kartoni : Pavličić (63) Cibalia.

Ono što nitko od navijača i igrača Cibalije nije očekivao, bio je poraz. I to poraz, koji ti ne daje pravo na nadu u uzvratnom susretu za 14 dana u Zagrebu. Cibalia je dominirala većim dijelom igre, stvarala šanse, a DinamoMaroslavac u 6. minuti nakon što je glavom pucao pored gola. Nedugo zatim, M. Meštrović izvodi slobodan udarac s desne strane prema Pernaru, no ovome su lopta odbija od noge ravno u ruke vrataru Ladiću. Maroslavac je imao priliku utakmice u 20. minuti kada ga je proigrao Čutura. S 9 metara, Maroslavac šalje loptu u ruke Ladiću. Prvu priliku gosti su i realizirali. U 25. minuti Pavlović nabacuje za Koznikua koji bježi svom čuvaru Pernaru, te s lakoćom matira vratara Marića- 0:1. Cibalia je i dalje kontrolirala igru sve do 40. minute. J. Jurić reagira nesmotreno nadomak svog šesnaesterca i igra visoko nogom ispred Koznikua, nakon čega sudac svira indirektni udarac. Odigrala se kratka kombinacija između Pavlovića i Krznara, a smirenu loptu šalje u Marićev kut za -0:2.

Igra Vinkovčana polako pada. Tek ulaskom mladog Pavličića dobiva na zanimljivosti. G. Meštrović asistira za Bošnjaka kojem nadomak gola, loptu s noge skida odlični Tokić. Pavlović je svoju dobru igru u 77. minuti mogao okruniti pogotkom, no Marić je bio priseban. U 80. minuti Zagrepčani zapečaćuju pobjedu. Šokota organizira kontru iz koje Mikić pokazuje svoje umijeće -0:3. Minutu potom, ozljeđuje se Tkalčević tako da Cibalia do kraja utakmice igra s igračem manje. Mogli su modri preko Pavlovića postići još koji pogodak, no Pavloviću lopta nije htjela u gol, tako da će ostati zapisan samo kao asistent.

Izjave :

Igor Bišćan (kapetan Dinama) : ”Mislim da smo već ovdje osigurali plasman u finale Kupa. S ovom pobjedom nastavljamo niz dobrih igara. Nadam se da ćemo i u finalu slaviti. Nismo se pribojavali Cibalije, ali smo ih ipak respektirali zbog niza dobrih rezultata. Već nakon prvog gola došli smo na svoje.”

Ardian Kozniku (igrač Dinama) : ”Odlična atmosfera i dobro vrijeme bili su poticaj da dobijemo ovu utakmicu. Svaki napadač treba iskoristiti svoju priliku. Danas sam igrao od prve minute i to sam iskoristio. Ovo nije samo moj gol, već cijele ekipe.”

Goran Meštrović (kapetan Cibalije) : ”Sasvim zaslužena pobjeda Dinama iako treba reći da smo do gola imali igru. Dinamo u prvom dijelu nije imao niti jednu šansu a zabio je 2 gola. Poslije je naša igra potpuno pala. Možda da je Maroslavac zabio gol, možda bi bilo drukčije. oni nas jednim pasom izbace iz igre, dok mi moramo igrati i igrati da stvorimo neku malu akciju.”

Srečko Lušić (trener Cibalije) : ”Mislim da mi danas nismo igrali loše. Rezultat je previsok, no mi nismo realizirali svoje prilike za razliku od Dinamo koji je realizirao sve svoje prilike. Idemo dalje, a oni su najbolji u državi. Vezni red je dobro igrao, no obrana je podbacila i to je odlučilo utakmicu. Stoperi nisu odigrali na svom nivou.”

Marijan Vlak (trener Dinama) : ”Napravili smo jedan dobar rezultat koji nam daje realne šanse da idemo u finale. Zadovoljan sam s igrom momčadi i njihovim pojedinačnim pristupom, te mogu reći da je rezultat realan. Ne treba praviti iz ovoga bauk. Igrali smo odgovorno i po dogovoru, što je i rezultiralo visokom pobjedom.”