Genku pobjeda, Ljubojević strijelac

Branimir Korać • nedjelja, 29.10.2006.

Hrvati u Belgiji ove sezone igraju odlično. Gotovo u svakom kolu netko se upiše u listu strijelaca, a tako je bilo i u desetom kolu u kojem je Goran Ljubojević pomogao Genku da dođe do pobjede kod St. Truidena...

Pobjedom u gostima kod St. Truidena 2:1 Genk je zadržao vodeću poziciju u belgijskom prvenstvu s tri boda prednosti nad drugoplasiranim Anderlechtom.

Poveo je Genk u 15. minuti pogotkom Gorana Ljubojevića na asistenciju Hansa Cornelisa. U 35. minuti poravnanje donosi Peter Van Houdt, ali u samoj završnici prvog dijela Sander Debroux postavlja konačnih 2:1 za Genk.

Od 89. minute Genk je igrao bez isključenog Pocognolija, a 63. minuti isključen je i domaći branič Chimedza.

Ljubojević je u dresu Genka igrao do 61. minute kada ga je zamijenio Matoukou, Tomislav Mikulić igrao je do 82. minute, a Ivan Bošnjak odradio je svih 90 minuta.