Problemi za Savez, Gospić na vrhu

Mario Lešković • srijeda, 01.11.2006.

U derbiju četvrtog kola Gospićani su protutnjali Zagrebom i preuzeli vrh od Torcide, koja u ovom kolu nije uspjela ni do boda...

Dvoboj između Orkana i Gospića obilježio je dobar dan Patrika Drndićaza kojeg domaći igraći nisu našli lijeka pa se nisu pretjerano ni mogli nadati boljem rezultatu. Nakon izjednačenja Hertla na 1:1, Drndić preuzima stvari u svoje noge te asistencijom i pogotkom odvodi svoju momčad na prednost od dva pogotka razlike koju nisu ispuštali do kraja utakmice. Domaći s umornim Morinom, koji je nastupio za reprezentaciju u Brazilu, neprepoznatljivo loši i nespremni za jači otpor.

U dvoboju splitskih prvoligaša, Mejaši su pobjedom detronizirali Torcidu i na prijestolje postavili Gospićane. Torcida je cijelu utakmicu lovila goste, dok u posljednjih pet minuta gosti odlaze na nedostižnu prednost preko Žarkovića i Jelića. Za novo izjednačenje nije bilo snage, pa je Bogdanović na kraju utakmice samo ublažio rezultat.

U Kninu pravedna podjela bodova. Iako je Uspinjača golovima Grdovića i Capara u tri minute otišla na dva razlike, Kijevljani se ne predaju te preko Jurića i Mijatovića spašavaju bod.

Utakmicu u Dubrovniku obilježio je Ivica Gvozden koji je nakon vodstva gostiju, preko Valete, postigao pet golova i time odveo utakmicu u mirnije vode, a sebi priskrbio epitet igrača utakmice.

U Petrinji malo iznenađenje. Gosti, koji su uz Sokole, držali začelje prvoligaške ljestvice, od prve minute kreću uraganski i ne dozvoljavaju domaćinu ni mrvicu šanse u povoljan rezultat.

Niti ovo kolo nije u potpunosti odigrano, a bit će posla za Savez. Budući da su gosti iz Samobora na vrijeme poslali dopis da ne mogu odigrati utakmicu, zbog nedovoljno raspoloživih igrača, što zbog ozljeda, što zbog drugih obveza, nisu se pojavili u Splitu te je sada odluka na Savezu, koji će, ili dopustiti odigravanje utakmice u novom terminu, ili će utakmicu registrirati 3:0 za Brodosplit. Bez obzira na ishod, sigurno će ovaj slučaj podići još mnogo prašine.