Stare dobre navike

Mario Lešković • srijeda, 08.11.2006.

Neke stvari se u životu nikada ne mijenjaju, a zasad se ne mijenja niti lider Prve HMNL. Ekipa Gospića se lako obračunala s Petrinjčicom i još uvijek je bez poraza...

Malonogometaši Gospića sigurnom pobjedom nastavili su niz nepobjedivosti. Gostima iz Petrinje od početka su pokazali da bodove kod kuće nikome ne misle prepustiti tako lako te su do 26. minute pogocima Tomičića, Drndića i Ibrišimovića riješili utakmicu. Gosti do kraja utakmice preko Klarića i Hajdarevića samo uspijevaju rezultat učiniti podnošljivijim.

Da će pve sezone teško očuvati prvoligaški status pokazala je momčad Sokola, koja, iako ima utakmicu manje, još uvijek nije uspjela do boda. Bez obzira na činjenicu da su se pojačali bivšim igračem iz Bundeslige, Slađanom Ašaninom, kao i Brlekom, Sokoli zasad ne mijenjaju navike i u susretu protiv gostiju iz Dubrovnika nisu iskoristili svoje šanse na početku i za to su, po starom dobrom običaju, bili kažnjeni pa gosti preko ponovo raspoloženog Ivice Gvozdena odlaze na nedostižnu razliku i sebi olakšavaju mirniji nastavak utakmice.

Orkan Profectus se počinje buditi. Iako su malo lošije nego prijašnjih godina ušli u sezonu, napokon pokazuju da znaju igrati pobjeđivati i u napetim utakmicama. Šibenčani su dugo odolijevali konstantnim napadima i držali bod sve do 34. minute kada Hertl dovodi svoju momčad u vodstvo pa na kraju kada su domaći zaigrali na sve ili ništa, preko svog vratara Jozića, potvrđuju pobjedu.

Uz GOŠK, jedina momčad koja po bodovima prijeti Gospiću je Uspinjača. Uvjerljivom igrom i rezultatom pobijedili su Torcidu u utakmici koja je bila neizvjesna do tri minute prije kraja, kada najbolji hrvatski malonogometaš, Robert Grdović s tri pogotka priskrbljuje sebi titulu igrača utakmice, a svojoj momčadi nove bodove za priključak na ljestvici.

U Splitu je bilo zanimljivo ovaj vikend, pa su posjetitelji imali prigodu na ŠC Gripe vidjeti dvije utakmice. U derbiju kola Mejaši i Brodosplit Inž. su podijelili bodove(2:2), dok je ekipa Inera sa 7 lakih komada ispratila goste iz Knina.