Athletic Bilbao Oviedo 4:0
Mallorca Osasuna 1:1
Barcelona Espanyol 4:2
Real Celta 3:0

Ovog vikenda odigrano je 14. kolo na Iberijskom poluotoku, a posljednja utakmica između Deportiva i Rayo Vallecana, odigrana u nedjelju navečer, imala je epitet derbija. Nakon ovog kola, razloga za radost ima i novi hrvatski izbornik, Mirko Jozić, jer se Robert Jarni nakon ozljede vratio na teren.

Iako je Valencia u subotu ponovo imala prilično problema, uspjeli su Cuperovi igrači svladati goste iz Sociedada te su prije nedjelje preuzeli vrh ljestvice. Ta činjenica zasigurno je stvorila određen pritisak kod igrača Deportiva, pred nimalo ugodnu utakmicu sa neugodnim Rayo Vallecanom. Roy Makaay je u 35. minuti otvorio listu strijelaca pogodivši nakon izbjegnute ofsajd zamke i sjajne asistencije Djalminhe. Gledatelji su vidjeli jednu dobru utakmicu i solidan otpor gostiju koji nisu zaslužili gol minusa, koliko su imali na poluvremenu. Ipak, domaćine je u 50. minuti “pokopao” ponajbolji igrač Djalminha pokazavši ponovo svoju ćudljivost i labilan karakter. Brazilac je, navodno zbog spominjanja sučeve majke, zaradio crveni karton ostavivši tako svoju momčad do kraja utakmice sa samo deset igrača. Gosti su to iskoristili u 66. minuti preko Bolića, koji je u gužvi glavom izjednačio, a 1:1 je bio i konačni rezultat interesantnog susreta.

U ovom kolu su svoj posao suvereno odradili najpoznatiji španjolski klubovi, Real i Barcelona, uvjerljivim pobjedama. Barcelona je svladala gradskog rivala, Espanyol, nastavivši 18-godišnji niz pobjeda nad Espanyolom na Neu Campu. Dvostruki strijelac je bio Rivaldo, a po jedan pogodak su postigli Xavi i Luis Enrique. Za Espanyol su strijelci bili Martin Posse i Moises Artega.

Od Celte se u susretu protiv Reala očekivao veći otpor. No, gosti iz Galicije poklekli su vrlo brzo, već u 10. minuti, kada je Helguera doveo “kraljeve” u vodstvo. U 33. minuti Figo je povisio na 2:0 i tu je već povratak bio težak, a konačnih 3:0 postavio je a kako drugačije nego iz “slobodnjaka”, Roberto Carlos. Real ove godine igra odlično i veliki je kandidat za naslov, jer, iako su Deportivo i Valencia na vrhu, Madrižani imaju susret manje, utakmicu protiv Zaragoze, kojim bi mogli i formalno “zasjesti” na prvo mjesto ljestvice.

Robert Jarni vratio se na teren odigravši posljednjih 30 minuti u debaklu (1:5) svog kluba protiv Villarreala. Jarni se vratio nakon ozljede dobivene u susretu protiv Škota, a bio je i jedini naš nogometaš koji je u ovom kolu nastupio.