Slaven Belupo - Šibenik: Svakome po poluvrijeme

Snažnim pritiskom krenuo je Slaven Belupo u važnu utakmicu sa Šibenikom. Gosti su došli s opravdanim statusom hita prvenstva, a dodatno ih je osokolila pobjeda nad Dinamom. S druge strane, Farmaceuti su izgubili u Zagrebu u prošlom kolu i pred njima je bio imperativ osvajanja bodova. U prvih četvrt sata susreta nije bilo ozbiljnijih prigoda, da bi u 17. minuti Pejić glavom tukao pored gola nakon ubačaja Poldrugača. Minutu potom ubacio je Elez, Čavlina odlazi u prazno, no Dodik je prekratak.

Neprecizan je u 20. minuti bio Sopić, glavom je poslao loptu iznad grede. Nakon toga dva dalekometna pokušaja Šibenika, ali Guvo i J. Bulat šalju lopte iznad gola. U 24. i 25. minuti gužve pred vratima Šibenika, u oba navrata gostujući igrači izbacivali su loptu s gol-crte. U 30. minuti u naletu je bio Rukavina, loptu je pred njim izbio Bodrušić. U 31. minuti Elez ubacuje s lijeve strane, Vručina tuče glavom, no Čavlina sjajno reagira i izbija loptu u korner. Gostujući stoper Raić ozlijedio se u 33. minuti, a vratio se u igru nakon tri minute. Međutim, vjerojatno se još nije potpuno oporavio, pa nije uspio spriječiti sjajan prodor Bojana Vručine, koji je snažnim i preciznim udarcem s 20 metara u 36. minuti doveo Slaven Belupo u vodstvo od 1:0.

Gosti su u drugom dijelu preuzeli konce igre u svoje ruke, što su im omogućili i domaći igrači, koji su se povukli pred svoja vrata, a situacije na suparničkoj polovici nisu znali konkretnije riješiti. Rukavina se našao u najviše prigoda, ali nije bio precizan. No, u 67. minuti je asistirao Marinu Baturu, koji je u igru ušao samo četiri minute ranije. On je snažno i precizno pogodio donji lijevi kut vratara Lisjaka. Nakon izjednačenja, u dvije dobre situacije našao se Vručina, ali je prvo tukao pored gola, da bi se kasnije spetljao, iako je imao i boljih rješenja.

Na kraju su se oba trenera složila da je remi najrealniji ishod, s obzirom na viđeno na terenu.