Imoćani uhvatili Hrvatski dragovoljac

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.11.2006.

Hrvatski dragovoljac u 13. kolu Druge HNL nije uspio doći do sva tri boda na gostovanju u Vukovaru što su iskoristili Imoćani te se bodovno poravnali na vrhu ljestvice. Vodeće momčadi u ovom kolu nisu briljirale, no na vrhu i dalje vlada gužva - prvih šest momčadi nalaze se u tri boda razmaka...

Lider Druge HNL Hrvatski dragovoljac neočekivano je na gostovanju kod Vukovara odigrao tek 1:1. Očekivala se lagana pobjeda dragovoljaca, no Vukovarci su odigrali odličnu utakmicu i izvukli bod. Nakon slabih sat vremena igre, Vukovar je poveo u 67. minuti. U situaciji jedan na jedan s gostujućim vratarom, vodstvo Vukovaru donio je Peić. Domaćin je tri boda u ruci držao svega osam minuta. U 75. minuti Zlatar poravnava na 1:1 što je bio i konačan rezultat susreta.

Remi Hrvatskog dragovoljca iskoristio je Imotski koji se pobjedom nad Marsonijom 2:1 bodovno poravnao sa Zagrepčanima. Imoćani su se dugo mučili s Brođanima i poveli su tek na početku drugog dijela. U 48. minuti Mandarić asistira Lozi koji dovodi Imotski u vodstvo. U 67. minuti traženi Brazilac Pinheiro podiže na 2:0. No tek minutu Imotski ima prednost od dva pogotka. Već u slijedećem napadu Alić poentira za smanjenje na 2:1 i vraćanje utakmice u neizvjesnu zonu. Ipak do kraja susreta nije bilo promjena i Imotski uzima sva tri boda.

Vezane vijesti

Pomorac je gostovao kod fenjeraša Bjelovara i teško došao do pobjede 1:0. Pobjednički pogodak postigao je u 54. minuti Edi Petrović nakon nepažnje domaće obrane. U 61. minuti domaćin ostaje bez isključenog Šabana, ali na terenu se to ne osjeti previše i obje momčadi nižu prigode. Ipak do kraja nije bilo rezultatskih promjena. U samoj završnici susreta zbog prigovora je isključen i Šišić te domaćin susret završava s devetoricom.

Solin je bez većih problema sa 4:1 svladao goste iz Koprivnice. Domaćin je pokraj Jadra dominirao svih 90 minuta i zasluženo slavio. Vodeći pogodak pao je već u 11. minuti kada loptu u mrežu prosljeđuje Jurčić nakon što je Bačić pogodio gredu. Drugi pogodak Solinjani postižu u 34. minuti, a strijelac je bio Glavina. U drugih 45 minuta domaćin ulazi pogotkom već u 48. minuti. Brazilac Engster dobro reagira na ubačenu loptu te podiže na visokih 3:0. Raspoloženi Engster završava priču u Solinu golom u 82. minuti koji ide na dušu gostujućeg vratara. Nakon vodstva 4:0, domaćin je zadovoljan primirio igru, a gosti u 89. minuti preko Prpića s 11 metara postavljaju konačnih 4:1.

Zadar je još jednom razočarao, ovaj put na gostovanju u Zagrebu kod Naftaš Haška. Iako su gosti imali sat vremena igrača više, Naftaš je došao do pobjede 3:2. Već u sedmoj minuti Zadar je poveo pogotkom Dragana Župana, ali Naftaš uzvraća u 25. minuti preko Palčića. Osam minuta kasnije domaćin ostaje s igračem manje nakon što je Zanić oštro startao na Suraća. Igrač manje nije omeo domaćina koji u 42. minuti preko Ćorića dolazi do vodstva. U drugom dijelu Zadar vrši pritisak i u 71. minuti preko Modrića dolazi do poravnanja. No svega četiri minute kasnije Naftaš je ponovno u prednosti nakon pogotka Korejca Leeja. Do kraja susreta Zadar je pokušao doći barem do boda, a tome su najbliži bili u 86. minuti kada Surać gađa vratnicu.

Kutinska Moslavina poražena je na gostovanju kod Belišća 2:1. U ne posebno kvalitetnoj utakmici Belišćani su poveli u 18. minuti pogotkom vratara Vibovca iz jedanaesterca. U samoj završnici prvog dijela Kolarić je povisio na 2:0 da bi nadu gostima vratio Anušić golom u 66. minuti.

Druga HNL, 13. kolo:
Inter - Mosor 1:1, Croatia Sesvete - Čakovec 3:1, Vukovar '91 - Hrvatski dragovoljac 1:1, Imotski - Marsonia 2:1, Belišće - Moslavina 2:1, Bjelovar - Pomorac 0:1, Solin - Koprivnica 4:1, Naftaš Hašk - Zadar 3:2.