Nova pobjeda lidera, Uspinjača remizirala u Splitu

Mario Lešković • srijeda, 15.11.2006.

U šestom kolu Prve Hmnl u derbiju kola Brodosplit Inž. i Uspinjača podijelili su bodove, GOŠK pobjeđuje i vreba iz prikrajka, dok Gospić još uvijek ne pokazuje nikakve znakove slabosti i predvodi kolonu...

U derbiju kola sve bitno odvijalo se u prvom poluvremenu. U furioznom početku, domaći preko dva brza pogotka Zanatte dolaze u vodstvo, ali na sreću gostiju Grdović odmah u drugoj minuti smanjuje vodstvo zahvaljujući asistenciji Purgara. Pred kraj prvog poluvremena Grcić na dodavanje Capara koristi priliku i vraća utakmicu na početak. U drugom dijelu mreže su mirovale, za što je najzaslužniji vratar gostiju Gavrilovski.

Lider iz Gospića jednostavno ne posustaje. U ovom kolu gostovali su na vrućem terenu u Kninu, ali nisu domaćinu ostavili ni najmanju nadu u povoljan rezultat.Ponajviše zahvaljujući Drndiću, koji je u prvih 20 minuta postigao hat-trick, vode 5:0, te do kraja svi igrači dobivaju priliku, što je iskoristio domaćin i ipak na kraju rezultat izgleda ljepše za njih no što je to bila njihova igra.

Orkan dolazi do daha. U utakmici protiv Petrinjčice, rutinskom pobjedom opasno se približavaju vrhu.Ovaj put Ku. Morina je s tri pogotka riješioutakmicu, a, po običaju, utakmica ne može završiti bez pogotka Hertla.

Jedino u čemu su domaći navijači u Šibeniku mogli uživati je broj pogodaka. U utakmici bez obrana, Croatia je muku mučila s oslabljenim Samoborcima i ipak u završnici, ponajviše zahvaljujući Protegi i Vrleti, dolaze do vodstva koje više ne ispuštaju i zasluženo bodovi ostaju u Šibeniku.

Zanimljivost kola je pobjeda GOŠK-a u Dubrovniku protiv Mejaša. Momčad za koju se nitko nije nadao da bi mogla zaprijetiti vodećima, polako skuplja bodove i stidljivo se približava vrhu. Gosti dvaput uspijevaju vratiti rezultat u egal, ali nakon pogotka Saulana s 10 metara tri minute prije kraja vade vratara iz igre što iskorištavaju Salacan i ponovo Saulan, te rezultat čine većim nego što su to po igri zaslužili.

Još su u Splitu igrali Torcida Chigra i Inero. Gosti sretniji i spretniji odnose bodove. Igrač utakmice bio je Edo Radmilo s tri pogotka i najzaslužniji je za pobjedu svoje momčadi.