Vinogradar pobjegao uvjerljivom pobjedom u derbiju

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.11.2006.

Najzanimljiviji susret 16. kola Treće HNL igran je u Mladini gdje je Vinogradar u derbiju svladao Vrapče s 5:0. Porazima momčadi s vrha profitiralo je Lučko koje je skočilo na drugu poziciju pobjedom protiv Drage...

Derbi 16. kola Treće HNL Zapad nije ispunio očekivanja. Igrao je samo Vinogradar dok su gosti iz Vrapča potpuno podbacili i upisali visoki poraz 5:0. Sjajnom predstavom momčad iz Mladine pobjegla je na šest bodova prednosti drugoplasiranom Lučkom. Već do poluvremena Vinogradar je imao tri pogotka prednosti zahvaljujući Kovačiću, Lovrekoviću i Kiseljaku. U drugom dijelu Kiseljak i Kovačić još po jednom pogađaju mrežu Cigrovskog i donose Vinogradaru visoku pobjedu.

Lučko je s minimalnih 1:0 svladalo Dragu. Već u osmoj minuti susret je odlučen, a strijelac za domaćina bio je Miško. U nastavku susreta nije bilo pogodaka, a Lučko s ovom pobjedom napreduje do druge pozicije.

U Sisku sve po starom. Segesta na svom stadionu bez obzira na ime protivnika djeluje uvjerljivo pa je tako i visokoplasirani Rudar poražen 4:1. S dva pogotka Deronjića u prvom dijelu Segesta je došla do velike prednosti na odmoru, a gosti su zaprijetili u 54. minuti kada Barišić smanjuje na 2:1. Utakmicu rješava Dario Kovačević golom u 77. minuti, a konačnih 4:1 postavio je Živčić u sudačkoj nadoknadi.

Očekivano uvjerljivu pobjedu upisala je Novalja protiv "fenjeraša" Ogulina 7:1. Gosti su odolijevali dok su imali snage, a u drugom dijelu potpuno su pali i Novalja im je napunila mrežu. Ogulin je poveo u 14. minuti preko Stipetića, a poravnao je u 40. minuti Smajlović. U drugom poluvremenu po dva gola postižu Memić i Kremenović, a po jedan Smajlović i Salazar. Smajlović je ujedno u 76. minuti zaradio crveni karton, a domaćin je i s igračem manje postigao tri pogotka.

Jadran je u Poreču odigrao odličnu utakmicu i s uvjerljivih 3:0 svladao Orijent. Briljirao je Marko Marijanović koji je bio dvostruki strijelac i asistent Bonaci za treći pogodak.

Neizvjesno je bilo u Rudešu gdje je domaćin svladao Žminj 2:1 pogotkom Hereka u 90. minuti. Poveo je Rudeš preko Marinšeka već u petoj minuti, a poravnao je u 21. minuti Damjanić.

Pobjedu je ubilježio Zagorec na svom travnjaku protiv pulske Istre. Puljani su poveli preko Pekice u 19. minuti, a domaćin radi preokret s dva pogotka s bijele točke. Oba puta precizan je bio Tomica Vincelj. Konačnih 3:1 postavio je Nino Kos u 87. minuti.

Do nove minimalne pobjede stigao je Karlovac koji je na svom stadionu s 1:0 bio bolji od Vrbovca. Pogodak za tri boda postigao je Nikolić u 68. minuti susreta.

U derbiju začelja Radnik je svladao Samobor s 2:1. Balić i Rak doveli su Velikogoričane u vodstvo već u prvih pola sata igre, a smanjio je u 51. minuti Jelić.

Treća HNL Zapad, 16. kolo:
Segesta - Rudar 4:1, Karlovac - Vrbovec 1:0, Jadran - Orijent 3:0, Radnik - Samobor 2:1, Lučko - Draga 1:0, Vinogradar - Vrapče 5:0, Novalja - Ogulin 7:1, Rudeš - Žminj 2:1, Zagorec - Istra 3:1.