Bundesliga: Marić odnio Bayeru naslov prvaka

Davor Sajko • srijeda, 13.12.2000.

Tablica Raspored i rezultati

U posljednjem kolu jesenskog dijela Bayer nije uspio protiv posljednjeg Bochuma osigurati naslov jesenskog prvaka te je s osvojenih 33 boda ta titula pripala Schalkeu. Marijo Marić postigao je hat-trick i time potopio nade Vogtsovoj momčadi o osvajanju naslova jesenskog prvaka. Dva je pogotka Marić postigao iz jedanaesterca, dok je vodeći pogodak postigao krajem prvog dijela. U pobjedničkom sastavu Bochuma od samog početka zaigrali su Marić, Milinović i Mamić. Međutim, Mamić je u 50. minuti zamijenjen Fahrenhostom. Kod Bayera susret su započeli Živković, Vranješ, Kovač, a u 55. minuti priliku je opet dobio mladi Babić koji je četiri minute prije kraja dobio i žuti karton. Vranješ je uz Neuvillea bio najbolji u gostujućem sastavu Bayera.

Energie Tomislava Piplice prokockao je rano stečenu prednost od 2:0 protiv "Sehcigera" i niti odlične Pipličine obrane nisu bile dovoljne da Energie ubilježi tri boda. Već je u devetoj minuti bilo respektabilnih 2:0 za domaću momčad, ali u drugom dijelu "Sehcigeri" prebacuju u višu przinu i u samo 15-ak minuta preokreću tijek utakmice u svoju korist.

Köln i Borussia odigrali su izuzetno nervoznu utakmicu koja je završila bez pobjednika.

Hamburger je vodstvo od 0:1 na poluvremenu kao i Energie propustio pretvoriti u pobjedu. Bayern je na svom Olympia stadionu s dva pogotka Brazilca Elbera preokrenuo rezultat u svoju korist i s nova tri boda jesenski dio završio na trećem mjestu. U redovima HSV najbolji je bio Niko Kovač čiji je nastup u današnjem susretu bio pod znakom upitnika zbog želučane gripe. Uz Kovača koji je sedmaminuta prije kraja susreta zamijenjen, svih 90 odigrao je Andrej Panadić.

Hansa je na svom stadionu s visokih 5:2 pobijedila Werder za koji nije nastupio Ivica Banović.

Novi klub, Nenada Bjelice, Kaiserslautern i dalje niže dobre rezultate pod vodstvom Andreasa Brehmea. Na gostvanju u Berlinu kod Herthe slavili su nakon 90 minuta s 2:4 te se tako priključili samo vrhu u borbi za mjesta u erokupovima.

Prvenstvo se nastavlja već tijekom vikenda kada je na rasporedu 18. kolo, a zimska će pauza usijediti nakon toka te će se prvenstvo nastaviti 27. siječnja utakmicama 19. kola.