Pršo zaokružio priču

Branimir Korać • nedjelja, 26.11.2006.

U 16. kolu škotskog prvenstva Celtic nije zaustavljen već "usporen" na gostovanju kod Hiberniana. Hibernian se zadovoljio bodom igravši 2:2. Glasgow Rangersi svladali su Kilmarnock s 3:0, a strijelac je bio i Dado Pršo...

Celtic je gostovao kod Hiberniana i odigrao 2:2. Domaćin je ugostio Celtic i na početku se ponio prilično "negostoljubivo" došavši u vodstvo već u 12. minuti pogotkom Sproule. Sve je bilo na strani domaćina i činilo se kako će doći do sva tri boda, posebice kada je kapetan Thomson u 63. minuti povisio na 2:0. No Celtic je sjajna ekipa i vraća se u završnici te odnosi bod. Prvo je Sno smanjio na 2:1, a onda je u 74. minuti poravnao Aiden McGeady.

Rangersi su na Ibroxu imali lagan posao protiv Kilmarnocka. Nije prošlo niti pola sata, a domaćin je vodio golovima Adama i Boyda, a pobjednik je odlučen u 58. minuti kada Dado Pršo pogađa na asistenciju Boyda. Odmah nakon pogotka Pršu je zamijenio Sionko uz ovacije za donedavnog hrvatskog reprezentativca s tribina Ibroxa.

Škotsko prvenstvo, 16. kolo:
Hibernian - Celtic 2:2, Dundee United - St. Mirren 1:0, Glasgow Rangers - Kilmarnock 3:0.