Interu derbi i jesenski naslov

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.11.2006.

Naslov jesenskog prvaka u Drugoj HNL odnose nogometaši Intera iz Zaprešića. Oni su u posljednjem susretu jeseni, u izravnom dvoboju za prvu poziciju, svladali Hrvatski dragovoljac s 1:0 te zimsku stanku provode na vrhu. Dragovoljci su ovim porazom pali na treću poziciju, a između ova dva velika konkurenta ugurao se odlični Imotski, najveće iznenađenje prvog dijela prvenstva...

1500 gledatelja pohodilo je stadion u Zaprešiću gdje je igran derbi susret 15. kola Druge HNL. Inter je ugostio Hrvatski dragovoljac u susretu koji je odlučivao o jesenskom prvaku i upisao pobjedu 1:0. Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Intera, ali nisu niti gosti bili bez prilika. Ipak mreže su do odmora ostale prazne i tek u nastavku susreta viđen je pogodak. Igrala se 73. minuti kada je Skulić neočekivano opalio s nekih 30 metara, iznenadio Vidakovića i doveo Inter u vodstvo. U nastavku susreta Dragovoljac očajnički pokušava doći do poravnanja, ali ne uspijeva stvoriti opasniju situaciju pred golom Brašnića.

Pred punim tribinama u Gospinom dolcu Imotski je ugostio Moslavinu. Već u trećoj minuti šok za domaće navijače, u gužvi pred domaćim golom najbolje se snalazi Kutleša i dovodi Moslavinu u vodstvo. Pola sata kasnije domaćin se vraća u utakmicu. Prvo u 34. minuti Ljuta poravnava na 1:1, a tri minute kasnije Ivić radi preokret. Iako su bili u prednosti, domaćini su nastavili s napadima i u drugom poluvremenu. U 68. minuti Ponovno Denis Ljuta svladava Krizmanića, a konačnih 4:1 postavlja Pinheiro u 73. minuti.

Solin je gostovao u Belišću i remijem 2:2 došao do boda. Nakon susreta domaćin je bio ogorčen suđenjem smatrajući kako je barem jedan od tri (!) poništena gola Brezovcu bio regularan. Belišće je povelo u 35. minuti pogotkom spretnog Lišnića i s tim vodstvom 1:0 otišlo se na odmor. U sadržajnijem drugom dijelu gosti rade preokret golovima Karabatića i Giljušića, a Kolarić u 87. minuti poravnava na 2.2. U sudačkoj nadoknadi isključen je gostujući igrač Biuk.

Zadar je prvi dio sezone završio pobjedom u Vukovaru 1:0. Pobjedu gostima donio je Burčul u 27. minuti susreta. Bila je to još jedna utakmica u kojoj su se Vukovarci pošteno ispromašivali u čemu je prednjačio Meter.

Ipak očekivanu pobjedu upisao je Pomorac na gostovanju kod Naftaš Haška 2:1. Kostrenjani su bili bolji protivnik i zasluženo odnose sva tri boda. Naftaš je poveo u 27. minuti golom Ćorića, ali gosdti do poluvremena rade preokret. Prvo u 35. minuti Andro Švrljuga poravnava na 1:1, a u posljednjoj minuti prvog dijela Petrović donosi vodstvo gostima.

Od jesenskog dijela sezone pobjedom se oprostila Croatia Sesvete svladavši na svom terenu Marsoniju 2:1. Bolju igru u prv ih pola sata Sesvećani su okrunili pogotkom u 32. minuti, a strijelac je bio najefikasniji napadač Druge HNL Zdravko Popović. Već na samom startu drugog poluvremena domaćin povećava vodstvo. Igrala se 50. minuta kada Jurakićbježi gostujućoj obranio i podiže na 2:0. Nakon povećanja vodstva, domaćin smanjuje ritam i u 69. minuti Mišić smanjuje na 2:1.

Očekivanu pobjedu ostvario je na svom terenu Mosor protiv Čakovca 2:0. Na prvi pogodak čekalo se 29 minuta, a onda Perišić lijepo pogađa za 1:0. Početkom drugog dijela, u 52. minuti, Tukser ruši u 16 metara Milića, a Broketa s 11 metara podiže na 2:0. Gosti su od 44. minute igrali bez isključenog Bakse, a domaćini od 72. minute bez također isključenog Milića.

U derbiju začelja Bjelovar i Koprivnica remizirali su 1:1. Bjelovar je poveo u 15. minuti golom Tokića, a bod gostima donio je Marošević u 86. minuti.

Druga HNL, 15. kolo:
Imotski - Moslavina 4:1, Inter - Hrvatski dragovoljac 1:0, Mosor - Čakovec 2:0, Croatia Sesvete - Marsonia 2:1, Vukovar '91 - Zadar 0:1, Belišće - Solin 2:2, Bjelovar - Koprivnica 1:1.