Katalonci sami na vrhu Španjolske

Marko Kljaić • srijeda, 24.01.2007.

Barcelona, ponos Katalonije, bodom iz utakmice u Sevilli sam je zasjela na čelo Španjolske Primere Division. ..

Betis je ove sezone u teškoj situaciji i pri dnu je ljestvice sa samo 17 bodova iz 18 utakmica. S druge strane, Barcelona je na čelu ljestvice s 38 bodova koliko imaju i Sevilla i Real Madrid. Gledatelji na Ruiz de Lopera stadionu vidjeli su odličnu utkamicu sa dva pogotka i još 18 izglednih prilika za postizanje pogodaka i prava je šteta šo ih nije bilo više. Nakon četiri prilike sa svake strane, Betis je poveo u 36. minuti golom Roberta.

U drugom dijelu Barcelona prijeti preko Deca, Guilyja i Ronaldinhna, da bi Marquez izjednačio rezultat nakon punog sata igre. Nakon pogotka mirno je bilo samo 15 minuta kada priliku za vodstvo imaju domaćini, no Fernando je u ključnom trenutku zakazao. U sudačkoj nadoknadi Nano je propustio izglednu priliku da donese sva tri boda domaćoj momčadi.

Španjolska Primera Division, 15. kolo, zaostala utakmica: Betis - Barcelona 1:1.