Pojačanja se isplatila

Marko Kljaić • petak, 02.02.2007.

U šestom pripremnom susretu Varteks je u Širokom Brijegu pobijedio istoimenog domaćina s tri pogotka prednosti. Posebno su se istaknuli novopridošli igrači u vrhu napada...

S visokih 4:1 Varteks je pobijedio Široki Brijeg na Pecari. Varaždinci su oba poluvremena odigrali odlično. Iako su u prvom dijelu postigli tri pogotka, prema riječima pomoćnog trenera Samira Toplaka drugih 45 minuta igrali su puno bolje. Prva dva gola postigao je Slovenac Semler u 14. i 42. minuti. Povratnik u redove Varteksa Mujanović postavio je konačnih 3:0 prvog dijela u 45. minuti. U drugom dijelu ušli su igrači s klupe, od kojih se najbolje snašao Josip Šimić i postigao pogodak za 4:0 u 77. minuti. Šimić polako dokazuje da se potpuno oporavio od ozljede kuka i da je pravo pojačanje u ovoj mladoj momčadi. Počasni pogodak za domaćine postigao je Karoglan 11 minuta prije kraja.

Varteks slijedeći pripremni susret igra već sutra, 3.2.2007. s početkom u 15:00. Protivnik će im biti Kamaz, klub iz ruske druge lige. Utakmica će se odigrati u Međugorju.