Igrači Intera napadnuti, 1114 ljudi na San Siru!

Bernard Jurišić • petak, 15.12.2000.

Kao što se i očekivalo, Parma je posljednja osigurala plasman u polufinale talijanskog Kupa, transformiravši golemu prednost od 6:1 protiv Intera iz prve utakmice, s 0:0 na San Siru u prolaz dalje. Tako se Parma pridružila Milanu, Fioretnini i Udineseu u polufinalu, a igrat će upravo s ovim posljednjima, koji su nadmašili aktualne nositelje dvostruke krune iz prošle sezone - rimski Lazio.

Ipak i jedna vrlo dosadna večer na San Siru, gdje se konačni pobjednik znao unaprijed, napunit će mnoge novinske stupce, kako u Italiji, tako i u svijetu. Naime, na tribinama stadiona koji službeno prima preko 70 000 posjetitelja, okupilo se glavom i bradom - 1114 ljubitelja "bubamare", što je najmanje u povijesti Intera na domaćim utakmicama. Time su navijači domaće momčadi poručili svojim bogatim ljubimcima što misle o njima i njihovim predstavama u tekućoj sezoni. Inter je trenutno na 10. mjestu u prvenstvu, u Kupu je upravo zaustavljen u četvrtfinalu, ispali su već u kvalifikacijama Lige prvaka, u Kupu Uefe dvaput su već bili minutama udaljeni od ispadanja.

No, osim ovog štrajkačkog pristupa, dogodio se i onaj ružniji, napadački. Frustrirani navijači pri ulasku autobusa s igračima Intera u stadion, prije početka utakmice, na autobus su bacali mnoge predmete, a među njima čak i jedan - "molotovljev koktel"!? Vozač je stisnuo papčicu gasa i uvezao autobus u zaštićeni dio stadiona, gdje su igrači brzo istrčali i prošli bez ozljeda. Ipak, to nije proizvelo pozitivan šok, kod igrača, već upravo suprotno. U ružan ambijent uklopila se i loša predstava, i jedni i drugi samo su čekali da tih 90 minuta muke što brže prođe. Dario Šimić ušao je u 80. minuti umjesto Cordobe.