Hemofarm - Zadar: Za uspjeh je nedostajala obrana

Bruno Blumenschein • subota, 06.01.2007.

Zanimljivu utakmicu s dosta preokreta su odigrali Hemofarm i Zadar, a slavili su domaćini sa 91:86 zahvaljujući svom prvom igraču Milenku Topiću, koji je ubacio 26 poena, dok je Zadar predvodio Carl English sa 20 poena...

Nova godina nije donijela puno sreće Zadranima, koji su u prvom nastupu upisali poraz na gostovanju kod Hemofarma od 86:91 i tako prekinuli niz od devet uzastopnih pobjeda u NLB ligi. Iako su u trećoj četvrtini nadoknadili veliki minus iz prvog dijela susreta, nisu uspjeli zaustaviti glavne igrače Hemofarma, pogotovo Topića.

Početak je donio izjednačenu igru i "rovovsku" bitku u kojoj su Zadar predvodili Todor Gečevski i Rok Stipčević. Na sličan način je i završila prva dionica koju zaključuje Gečevski pogođenim slobodnim bacanjima za 20:20. Međutim, tada hrvatska momčad upada u "crnu rupu", koju je Hemofarm iskoristio za odlazak na kapitalnu prednost.

Slika 1 od 2.

Drugu četvrtinu će momčad iz Jazina htjeti što prije zaboraviti jer su dopustili Milenku Topiću, Nebojši Joksimoviču i Predragu Šuputu da odvedu, prije svega dalekometnim šutevima iza crte 6.25, na 43:28 u 16. minuti. Prevedeno bi to značilo da je Hemofarm za šest minuta napravio seriju od 23:8, a nastavili su s povećavanjem prednosti sve do 18. minute kada Jure Lalić i Stipčević uz pomoć Jubyja Johnsona smanjuju na 50:37, s koliko se i otišla na odmor.

Potpuno drugačiji Zadar izlazi na parket u trećoj četvrtini, a povukao je ponovno najbolji, Todor Gečevski. Odmah na početku ubacio je tricu, pridružio se i, u prvom poluvremenu nevidljivi, Carl English. Hemofarm je pak počeo promašivati šuteve, a u zadarskim redovima se iskazao ponovno i Stipčević, koji je odlično odrađivao posao dok je Jakov Vladović ozlijeđen i Zadar se našao na nevjerojatnih 62:61, minus jedan nakon samo sedam minuta treće četvrtine.

Slika 2 od 3.

Kada se očekivao nastavak dobre serije Zadra, Stipčević je izgubio loptu, isto je napravio English, a za Hemofarm su se probudili Topić i Aleksej Nešović, dojučerašnji playmaker Zagreba, koji odvode Hemofarm u sigurnije vode na 69:61 u nešto manje od jedne minute. Kako domaćin ne bi ponovno pobjegao na dvoznamenkastu razliku pobrinuo se Gečevski pogođenim slobodnima bacanjima na kraju četvrtine za 71:66.

Nažalost, Zadrani su u posljednjoj dionici uspjeli doći tek dvije minute prije kraja na zaostatak 83:86, ali su tada dopustili Šuputu napadački skok nakon čega Topić pogađa svoju šestu, odlučujuću tricu. Mogu igrači Petra Popovića žaliti za propuštenom prilikom jer se definitivno osjećalo kako bi domaćin mogao pokleknuti, ali su Topić i Nešović bili na razini zadatka u najvažnijim trenucima, dok je Zadru veliki minus bio skok u kojem su bili dosta lošiji (32-22).