Perković jedini protiv prvaka, Olympiakos lagano pobjeđuje

Bruno Blumenschein • ponedjeljak, 12.02.2007.

Sve momčadi iz vrha ljestvice grčkog prvenstva su u 16. kolu došli do uvjerljivih pobjeda, a najuvjerljiviji je bio Panathinaikos kojem se na gostovanju kod AEK-a jedino Jasmin Perković uspio suprostaviti...

Samo je prva četvrtina između AEK-a i Panathinaikosa bila rezultatski neizvjesna nakon čega ponajbolja europska momčad predvođena Sanijem Bečirovičem (20 poena) odlazi na dvoznamenkastu razliku i na kraju slavi s uvjerljivih 82:52. Kod domaćina se istaknuo tek Jasmin Perković s double-double učinkom od 19 poena (6/10 šut) uz 10 skokova, dvije asistencije i isto toliko ukradenih lopti.

Niti jedan drugi igrač AEK-a nije uspio postići više od devet poena, a Joško Garma je za 12 minuta ubacio četiri poena (1/4 šut), čemu je dodao jedan skok. Sličan učinak je imao i bivši Garmin suigrač, Ozren Mišić, koji je u porazu Makedonikosa kod Arisa (65:53) igrao 38 minuta i zabio osam poena (3/11 šut), uz pet skokova i čak osam izgubljenih lopti.

Do lagane pobjede je stigao i Olympiakos, glavni konkurent Panathinaikosa, a momčad Pinija Gershona je na domaćem terenu sa 95:71 pobijedio Apollon u čijim redovima je Ivo Josipović igrao 23 minuta i ubacio šest poena (3/12 šut) uz četiri skoka i ukradenu loptu.

Još jedan Hrvat u redovima gostiju je Goran Starčević, koji za devet minuta nije imao značajniji učinak. Najbolji hrvatski košarkaš je ipak bio Andrija Žižić, koji je dobio 23 minute u igri te je zabio deset poena (5/8 šut) uz četiri skoka te po dvije asistencije i ukradene lopte.

Neugodan poraz od 63:71, koji ih je dodatno udaljio od četvrte pozicije, doživjeli su košarkaši Panioniosa na gostovanju kod Olympije Larisas. Gostima nije pomogao niti Damir Miljković, koji je za 16 minuta zabio tri poena (1/6 šut) uz šest asistencija i jednu ukradenu loptu. Kod pobjednika je zapaženu ulogu imao iskusni Vladimir Krstić, koji je za samo 18 minuta postigao 12 poena (4/6 šut) uz četiri skoka i dvije asistencije.

U prilog Panioniosu ne ide niti domaća pobjeda PAOK-a, koji je sa 83:74 riješio pitanje AEL-a. Uz 24 poena Vlade Šćepanovića, dobro je odigrao i hrvatski centar Drago Pašalić ubacivši 14 poena (4/7 šut), uz sedam skokova i jednu asistenciju. Američki organizator igre, Darius Washington, koji je bio na ulaznim vratima Cibone, odigrao je 17 minuta i ubacio dva poena (1/3 šut), uz dvije asistencije i tri izgubljene lopte.

Grčko košarkaško prvenstvo, 16. kolo, 10. i 11. veljače 2007.:
AEK - Panathinaikos 52:82, Olympiakos - Apollon 95:71, PAOK - AEL 83:74, Olympia - Panionios 71:63, Aris - Makedonikos 65:53, AEP - Maroussi 72:44, Egaleo - Panellinios 83:85