Dinamo - Šibenik: Rijeka ga nije htjela...

Tomislav Pacak • subota, 05.05.2007.

Ništa novog u Maksimiru - novi/stari prvak, zagrebački Dinamo, ruši rekorde i protivnike, ali taj modri show ne privlači previše gledatelje. Istina, u današnjoj pobjedi od 3:0 nad Šibenikom, na slabu posjetu (1.000) poprilično je utjecala dosadna kiša koja je Zagrepčane udaljila od stadiona.

Slika 3 od 4.

Ivankovićeva momčad je u dvoboj sa Šibenikom ušla ipak s razmišljanjem da se što manje potroši uoči dvoboja sa Slaven Belupom u finalu Kupa, no ipak motivirana da se osveti Šibenčanima za poraz u jesenskom dijelu natjecanja, jedini koji je Dinamo ove sezone pretrpio.

Modri su "uboli" već u prvoj minuti, baš kao i u Koprivnici prije tri dana. Eduardo je s lijeve strane nabacio u sredinu, prvi Mikićev udarac brani Čavlina, no Mika dobiva još jednu prigodu koja ovoga puta koristi i dovodi Dinamo u vrlo rano vodstvo.

Slika 2 od 3.

Utakmica je nakon toga ušla u mirne vode, bez velikih prigoda, te s terenskom dominacijom Dinama. U 10. minuti Eduardo je dva puta bio blizu 30. pogotka ove sezone, čime bi prestigao rekord Gorana Vlaovića, no reprezentativni napadač ostao je na 29.

U 25. minuti Ćorluka je ostavio loptu za Modrića koji puca s 20-ak metara, no lopta odlazi od gola. Dinamovci su dosta akcija odigravali na Eduarda kako bi postigao spomenuti 30. pogodak, no to forsiranje ponekad se pokazalo nekorisnim, pogotovo kada je bilo i boljih rješenja.

Slika 1 od 2.

Najbolju priliku prvom dijelu Šibenčani su propustili u 27. minuti - Franja puca precizno iz slobodnog udarca, no nedovoljno jako, što omogućava Lončariću da lijepom paradom spasi svoj gol. Dinamo je na odmor mogao s 2:0 da je u 42. minuti Drpić bio malo precizniji nakon ubačaja Eduarda iz slobodnog udarca, no morali su se zadovoljiti Modri i s minimalnim vodstvom.

Šibenčani su u drugi dio ušli malo ambicioznije, a plod takvog ofenzivnog pristupa bilo je i nekoliko poluprilika pred golom Dinama. U 55. minuti Brazilac Gabriel sjurio se po desnoj strani, imao izglednu situaciju za udarac, no puca ravno u Filipa Lončarića koji je siguran.

Slika 4 od 5.

Mikić je bio blizu drugog gola u 64. minuti, nakon ubačaja Eduarda za djelić sekunde kasni na drugoj vratnici, no uskoro se iskupio za taj promašaj. Nakon novog ubačaja s lijeve strane, Mikić vrlo efektno zakucava loptu u mrežu za 2:0 Dinama i kraj nada Šibenčana da mogu do boda na Maksimiru.

Ivanković je sredinom drugog dijela odlučio odmoriti neke od ključnih igrača za dvoboj sa Slavenom, pa su tako priliku dobili Tadić, Čale i Tomić umjesto Modrića, Sammira i Vukojevića, a najbolje ju je iskoristio Josip Tadić. Osječanin u 79. minuti zaobilazi Čavlinu ali pogađa braniča na crti, no iz ponovnog pokušaja ne griješi i ispod Čavline zabija za konačnih 3:0.

Dinamo je tako upisao 18. pobjedu u nizu, prestigavši tako milanski Inter, dok Eduardo nije uspio prestići Gorana Vlaovića, pa su mu za taj cilj preostale još dvije utakmice. To je ujedno najzanimljivije što se događa u redovima novih prvaka, jer pravih protivnika u Hrvatskoj očito nema...