Gospić nastavlja niz, splitske ekipe sve bliže

Mario Lešković • srijeda, 20.12.2006.

U vikendu koji je većinom bio rezerviran za Dvoransko PH ipak se pronašlo termina i sudaca za malonogometaše. Gospić je slavodobitno prošao Šibenik, Orkan podijelio bodove s Torcidom, Uspinjača "pala" u Splitu kod Mejaša...

U susret ekipe su krenule s istim brojem osvojenih bodova zahvaljujući činjenici da su Uspinjači u proteklom tjednu oduzeta tri boda. Da se domaći misle bodovno odvojiti nakon ove utakmice pokazuju već od početka kada pogocima Gabrila i Bajrušovića vode 2:0 na poluvremenu. U nastavku Ćubelić podiže prednost, a da se gosti ne predaju pokazuje Grdović s dva brza pogotka u 33. i 34. minuti. Ključni trenutak utakmice bila je 37. minuta kada vratar Mejaša Čupić brani dobar pokušaj Grdovića. Valja izdvojiti prekrasan pogodak Bajrušovića za 2:0, kada je u zraku udario loptu "petom" i zabio je u same "rašlje".

U utakmici bez obrana GOŠK i Petrinjčica su podjelili bodove. Momčadi su se konstantno izmjenjivale u vodstvu, dok je GOŠK u jednom trenutku poveo dva gola razlike ali zahvaljujući brzim pogocima Bobinca i Novaka sve se vraća na početak. Bod gostima u 39. minuti iz akumuliranog udarca s 10 metara donosi Hrnčević.

Orkan nikako da krene ove sezone. Protiv Torcide bili su vrlo blizu pobjede unatoč lošoj igri. Pogotkom Dubovca 20-ak sekundi prije kraja gosti dolaze do boda i dok su Orkanovci mislili da je gotova utakmica, Franić zamalo odnosi tri boda u Split.

Gospić ne popušta. Ovaj put žrtva su bili Šibenčani koji kao da su se preplašili vodećeg na tablici pa se na utakmici pojavilo samo osam igrača. Gospić preko Ibrišimovića odlazi na 3:0 u prvih pet minuta i utakmica je već tada bila gotova. U "odrađivanju posla" još su pogotke postigli Rikardo i Drndić, dok je za domaće utješni pogodak postigao Rončević.

Da su najugodnije iznenađenje prvenstva, Inero dokazuje iz kola u kolo. Najnovija žrtva bili su Sokoli koji nikako da uknjiže prve bodove. I ovaj put su uspjeli povesti preko Novosela u 8. minuti. Alfirević izjednačuje u 11. minuti da bi domaći u posljednjim trenucima poluvremena preko Brleka i Kolara bili neprecizni iz akumuliranih kaznenih udaraca. Odmah na poćetku nastavka Podlipec dovodi goste u vodstvo što ruši samopouzdanje domaćinu, pa još jednom Alfirević i Podlipec samo povećavaju konačni rezultat.

Brodosplit se polako približava vrhu. Gosti iz Knina bili su ravnopravni 19 minuta kada Brčić dovodi Splićane u vodstvo. Preko Laure u 29. i Zanatte u 36. minuti Brodosplit odlazi na nedostižnu prednost. Jurić iz kaznenog udarca smanjuje rezultat pa gosti vade vratara, ali bez nekog prevelikog učinka.

Prva Hmnl, deseto kolo:
Mejaši Innecto - Uspinjača 3:2, GOŠK - Petrinjčica 7:7, Orkan Profectus - Torcida Chigra 2:2, Croatia - Gospić 1:5, Sokoli - Inero 1:4, Brodosplit Inž. - Kijevo JS 3:1.