Engleska: Viduka ne oprašta

Hrvoje Niče • subota, 16.12.2000.

Australac hrvatskog podrijekla i bivši igrač zagrebačke Croatije, Mark Viduka, ponovno je doprinio pogotkom svom klubu Leedsu, da dođe do pobjede. Viduka je postigao drugi Leedsov pogodak u 77. minuti, te je nakon dobro obavljenog posla u 87. minuti zamjenjen Huckerbyem. Zbog prekršaja, Viduka je u 51. minuti uspio i "požutjeti". Ovo je ujedno treća uzastopna pobjeda Leedsa nad Sunderlandom od 22. veljače 1997. godine.

Topnici su u Liverpoolu odigrali miroljubljivih 1:1 protiv Evertona. Naši igrači, Šuker (sjedio na klupi) i Štimac (nije bio među pričuvama), nisu pridonijeli osvajanju jednog boda u zadnjim minutama utakmice. Trećeplasirani Ipswich, kojeg su na početku sezone nakon ponovnog ulaska u Premier ligu kroz kvalifikacije proglasili totalnim out-siderom, nakon pobjede nad Southamptonom hrabro grabi prema samom vrhu i očekuje poraz Manchestera koji u nedjelju igra vleiki engleski derbi s Liverpoolom. Arsenal, koji u ponedjeljak igra protiv Tottenhama, pridružuje se željama Ipswicha.

Na tablici uvjerljivo vodi Manchester U. s 40 bodova i utakmicom manje. Arsenal ima 34(-1), a Ipswich 33 boda. Na dnu ljestvice su Coventy(15), Midllesbrough (14) i Bradford (12).