Partizan preuzeo vrh, Budućnost u produžetku

Zoran Zdelar • subota, 06.01.2007.

Beogradski Partizan očekivano lako je prošao na gostovanju kod ne odveć snažne Union Olimpije u Ljubljani. Partizan je uvjerljivom igrom pobjedu osigurao već tijekom treće četvrtine, dok su košarkaši Budućnosti slavili tek u produžetku...

Beogradski Partizan relativno lako stigao je do pobjede u ljubljanskoj dvorani Tivoli. Union Olimpija pokušala se oduprijeti ipak i objektivno znatno snažnijem protivniku, kojem je ova utakmica bila iznimno bitna pošto bi pobjedom barem privremeno preuzeli vrh NLB lige što su i uspjeli. Bodovno su izjednačeni trenutno s FMP-om, no imaju ipak bolju razliku pogodaka.

Za Partizan je bila ključna fantastična igra u trećoj četvrtini kad su stvorili dovoljnu zalihu da privedu susret kraju. Nakon što je Olimpija gotovo sustigla Partizan, Beograđani su ušli u odličnu seriju i rezultat u toj četvrtini govori sam za sebe - 9:25. Partizan se u posljednjoj četvrtini zbog prednosti od 20 poena malo opustio, ali svoju pobjedu ipak nisu doveli pod znak sumnje. Najefikasniji u redovima Partizana bio je Predrag Drobnjak s 18 poena, a od domaćih Ivica Jurković s 22 ubačena poena.

Košarkaši crnogorske Budućnosti do pobjede su stigli tek nakon odigranog produžetka. Nisu uspjeli nadovezati se na pobjedu u prvoj četvrtini, te su produžetak uspjeli izboriti nakon što su poraženi u drugoj i trećoj četvrtini. Uvjerljivo najefikasniji bili su Goran Jeretin za Budućnost s 27 i Robert Troha s 28 poena za Helios.

Union Olimpija - Partizan 76:90, Helios Domžale - Budućnost 94:96 (pp).