Riječani srušili i Ruse

Zoran Zdelar • nedjelja, 21.01.2007.

Riječani su istovjetnim rezultatom kao i Vojvodinu prije nekoliko dana jučer pobijedili ruski Himki. Nakon utakmice, vratili su se na Kantridu...

Riječani su se jučer na pripremama u Medulinu sastali u prijateljskoj utakmici s financijski znatno moćnijim protivnikom - ruskim Himkijem, za koji je prije tjedan dana potpisao Dragan Blatnjak iz splitskog Hajduka. Ako je sudeći po rezultatima dvije pripremne utakmice, Riječani bi mogli u nastavku sezone biti znatno snažniji i organiziraniji u napadu, ali obrana je i dalje najslabiji dio momčadi.

Rijeka je vrlo dobro parirala ruskom prvoligašu Himkiju, na trenutke je bila osjetnije bolja momčad, ali prvi su ipak poveli Rusi. Dragan Žilić morao je vaditi loptu iz mreže nakon samo četiri minute igre, zabio mu je Tihonov. U 30. minuti Španjolac Tonito poravnava na 1:1, a onda Riječani prelaze u vodstvo pogotkom Januzovića u 52. minuti. Ahmad Sharbini u 65. povisuje prednost na 3:1. Konačan rezultat od 3:2 za Rijeku postavio je donedavni Hajdukovac Dragan Blatnjak dvije minute prije kraja utakmice.

Spomenimo i da se na utakmici malo teže ozlijedio Rijekin branič koji se ove zime vratio s posudbe iz Pule, Fausto Budicin. Fausto se glavom sudario s Antinenkom, te je morao u bolnicu na šivanje.

Igor Novaković i Georgi Ivanov nisu nastupili u ovoj utakmici, već su tijekom susreta trenirali na susjednom igralištu, a njihov nastup je najavljen za prijateljski susret u utorak u Rijeci protiv zaprešićkog Intera.