Smjena na vrhu, prekid u Zagrebu

Mario Lešković • ponedjeljak, 22.01.2007.

Nakon što su "poharali" većinu malonogometnih turnira, momčad Uspinjače je preuzela vodeću poziciju na ljestvici pobjedom nad dosadašnjim liderom lige- Gospićem...

Slika 1 od 1.

U derbiju dviju vodećih momčadi na ljestvici boljim su se pokazali domaćini i pobjedom smijenili goste s vrha ljestvice. Već u prvoj minuti Purgar dovodi domaće u vodstvo da bi u 10. minuti Tomičić izjednačio. To je bio povod skupini BBB- a da zapale bengalke što je dovelo do gustog dima i prekida susreta. U nastavku pogocima Novaka u 14. i Grdovića u 29. minuti Uspinjača odlazi na dva pogotka razlike da bi pred kraj gosti izvukli vratara što kažnjava Grdović i pogotkom u praznu mrežu postavlja konačnih 4:1.

U Dubrovniku Brodosplit je pobjedom nad GOŠK- om nastavio niz pobjeda, sve je bliži vrhu i čeka kiks vodećih momčadi koje bježe četiri boda. Sve je bilo gotovo do poluvremena ponajviše zahvaljujući Jarniju koji pogocima u 13. i 15. minuti dovodi goste u vodstvo. Na 0:3 povisuje Džafić. Kada su svi mislili da je gotovo s dva pogotka u istoj minuti Saulan unosi dozu neizvjesnosti u susret ali preko Brčića i Jarnija gosti potvrđuju pobjedu.

Orkan cijele sezone igra sustavom toplo- hladno. Ovaj put gostovali su u Splitu kod Inera koji je pobjedom u ovom susretu potvrdio da rezultati iz prvog dijela natjecanja nisu bili slučajni. Igrač utakmice bio je Gudelj- Velaga koji je hattrickom slomio otpor gostiju.

Još jedna splitska momčad blizu vrha su Mejaši. Uvjerljivom igrom u potpunosti su nadigrali Petrinjčicu i do poluvremena su poveli 5:0 pogocima Bajrušovića(2), Čolića(2) i Jelića. U nastavku Bajrušović povisuje na 6:0. Tada dolazi do opuštanja domaćina pa gosti preko Novaka(2) i Đukića smanjuju rezultat na podnošljivih 6:3.

Po starom nastavljaju Sokoli. Kao i dosad povedu ali jednostavno ne znaju zadržati vodstvo. Kijevljani preokreću rezultat i sa šest pogodaka u nastavku utakmice odnose bodove u Knin.

Još je Torcida odnijela bodove iz Šibenika. U neizvjesnom susretu uspjeli su u završnici zadržati vodstvo i pobijediti rezultatom 3:4.

Prva Hmnl, 13. kolo: Uspinjača Plamen- Gospić 4:1, GOŠK- Brodosplit Inž. 2:5, Inero- Orkan Profectus 4:1, Mejaši- Petrinjčica 6:3, Sokoli- Kijevo JS 1:6, Croatia- Torcida Chigra 3:4.