Dinamo bez problema sa satelit klubom

Zoran Zdelar • utorak, 23.01.2007.

Zagrebački Dinamo po prvi puta je danas u Zagrebu na prijateljskoj utakmici predstavio prinove i na terenu. U prijateljskoj utakmici protiv niželigaša Lokomotive slavili su Modri s 4:0...

Dinamo je danas na pomoćnom igralištu u Maksimiru odigrao drugu pripremnu utakmicu. Protivnik je bio četvrtoligaš Lokomotiva, odnedavno Dinamov satelit klub u koji će na posudbu ići neki igrači iz juniorskih redova.

Okupilo se na Hitrec-Kacijanu popriličan broj gledatelja, njih čak 2.000, koji su svjedočili solidnoj igri Dinama uz četiri pogotka. Trener Branko Ivanković u prvom je poluvremenu na teren izveo ekipu koja trenutno figurira kao prva, a kasnije u nastavku utakmice prilika je pružena i ostalim igračima, što juniorima, što ostalim prinovama.

Već nakon nekoliko uvodnih minuta pogotkom glavom se zagrebačkoj publici predstavio Josip Tadić nakon asistencija Davora Vugrinca s desnog boka. Pred kraj prvog poluvremena reprezentativni branič Vedran Ćorluka potvrđuje da u sebi zaista ima nekih odlika centarfora. Ćorluka je povisio prednost na asistenciju Čale na 2:0.

U drugom poluvremenu priliku su dobili igrači uglavnom iz rezervnog plana. U 87. minuti Ognjen Vukojević je srušen u kaznenom prostoru, a sudac dosuđuje najstrožu kaznu. Isti igrač i realizira tu priliku i dovodi Dinamo u još veće vodstvo. Konačnih 4:0 djelo je mladog Tomislava Havojića u samom završetku utakmice.

Od novaka u Dinamovom dresu status pojačanja opravdao je u potpunosti zasad samo Nikola Pokrivač s odlično odigranim prvim poluvremenom.