Francuska – Tunis: Francuzi dočekuju Hrvate

Ivana Strahija • nedjelja, 28.01.2007.

U posljednjem susretu Skupine I Francuzi su uspjeli nadmašiti ambiciozne Tunižane, koji su usprkos nepostojanju šanse za prolazak u četvrtfinale dali sve od sebe da se sa Svjetskim rukometnim prvenstvom oproste na najbolji način...

Francuska – Tunis 28:26 (18:11)

Mannheim, SAP arena
Suci: NILSON, ROGERIO (Brazil)

Francuska: Ploquin, Fernandez 2, Dinart, Burdet 4, Gille G. 2, Gille B. 4, Narcisse, 4, Girault 3, Karabatić 3, Kempe 1, Omeyer, Abati 4, Abalo Luc 1, Guigou

Tunis: Horri, Gharbi 1, Tej 6, Touati, 1, Hmam 5, Hammed, Jerou, Magaiez, Hadj, Hlel, Bousnina 1, Ben Aziza 1, Mgannem 4, Ayed 7

Obrane: Francuska 9, Tunis 12

Isključenja: Francuska 12 minuta, Tunis 12 minuta

Sedmerci: Francuska 2/4, Tunis 4/4

Susret u mannheimskoj SAP areni započinje vodstvom Tunižana, koji do četvrte minute imaju 3:1. Francuzima zvoni na uzbunu, bude se i u osmoj minuti izjednačuju rezultat, pa silovito kreću naprijed. U 15. minuti Francuzi imaju ugodnih +5, koje su do isteka prvog dijela pretvorili u odličnih 18:11.

Izgleda da su se Francuzi prerano poveselili. Četiri minute po početku drugog dijela igrači tuniske reprezentacije nižu seriju od pet pogodaka i sa 13:19 dolaze do samo dva pogotka zaostatka pri 17:19. Kao da im gori pod petama francuski rukometni uzdanici započinju sa silovitim napadom, redaju četiri pogotka i u 45. minuti imaju 23:19.

No, Tunižani nisu poznati po predavanju, pet minuta kasnije ponovno dovode Francuze na muku izjednačenjem na 23:23. Francuski rukometaši bore se za svaku loptu, no Tunižani su im u završnici susreta za petama. Rezultat se mijenja za +1 u korist Francuza, tek u 59. minuti uspijevaju doći do tri pogotka prednosti, +3 imaju sve do posljednjih 30 sekundi susreta. Tunižani ni posljednji napad ne puštaju niz vodu, već tresu mrežu i svoj zaostatak smanjuju na svega –2.

Kao četvrtoplasirana ekipa Skupine I Francuzi će se već 30. siječnja susresti s Hrvatima.

Svjetsko rukometno prvenstvo: Francuska – Tunis 28:26 (18:11)