Bundesliga: Schalkeu vodeća pozicija

Davor Sajko • nedjelja, 17.12.2000.

Tablica Raspored i rezultati

Nakon posljednjeg kola ovog milenija i prvog onog proljetnog dijela na prvom mjestu bundesligaške tablice zasjeo je Schalke 04. Iako je s Kölnom odigrao miroljubivih 2:2 bilo je to dovoljno za prvo mjesto na tablici. Vodio je Schalke na poluvremenu s 2:0, ali je u nastavku Köln u samo tri minute uspio poravnati rezultat i osvojiti vrlo važan bod.

Još je u petak Untehaching pobijedio Eintracht u slaboj utakmici u kojoj su griješile obje momčadi. Domaći su u vodstvo došli nakon slobodnog udarca, a u drugom su dijelu svoju prednost samo povećali. Mladi Maljković odigrao je svih 90 minuta u dresu gostujućeg Eintrachta. Ovaj je susret promatralo za njemačke prilike samo 6000 gledatelja što je ujedno i najslabija posjećenost jedne bundesligaške utakmice ove sezone.

Borussia se 5. zaredom pobjedom u gostima pridružila borbi za vrh. U susretu protiv Hanse vodstvo od 0:2 Borussija je znalački zadržala do kraja susreta u kojoj su dominirali terenom većim dijelom utakmice.

Zvonimir Soldo je bio jedan od najzapženijih u susretu Stuttgarta protiv Freiburga. Slaba utakmica završila je bez pogodaka na obje strane.

Bochum je nakon posljednjeg ovogodišnjeg kola preuzeo "fenjer" na tablici izgubivši na svom stadionu od Kaiserslauterna. Novi klub najboljeg ovogodišnjeg igrača Hrvatske, Nenada Bjelice, poveo je pogotkom Klosea u 37. minuti iz svoje prve prilike na utakmici. Bochum je od početkabio angažiranija momčad na terenu, ali bez konkretne završnice. U sastavu Bochuma od početka su nastupili Damir Milinović, koji je u 80. minuti susreta zaradio crveni karton, i Marijo Marić koji je bio u nekoliko navrata u prilici zatresti gostujuću mrežu

Tomislav Marić (do 85. minute) i Marino Biliškov i Wolfsburg bili su uspješniji od hrvatskog bloka u redovima Bayera Kovač, Živković, Vranješ (od 63. minute) i Babić (od 68. minute). Puno boljom igrom zasluženo je do tri boda došao domaći Wolfsburg, a Bayer se tek nakon vodstva Wolfsburga od 2:0 "uključio" u igru što je bilo nedovoljno.

Amdrej Panadić zamijenjen je u 71. minuti susreta između "Sehcigera" i Hamburgera. U utakmica koju su zasluženo dobili "Sehcigeri" nije se moglo vidjeti dobrog nogometa, ali treneru domaće momčadi Lorantu pobjeda je bila od velike važnosti s obzirom da je do nedavno bio blizu otkaza zbog loših rezultata.

Bayern je u Berlinu protiv Herthe uspio pobijediti i tako s nova tri boda približiti se vodećem Schalke na samo bod zaostatka. Hertha je u večerašnjoj utakmici ravnopravna bila samo do poravnanja sredinom prvog dijela, da bi u nastavku utakmice Bayern prebacio u višu brzinu i s dva pogotka riješio susret.

Energie se uspio odlijepiti od dna tablice pobjedom protiv slabog Werdera u kojem opet nije nastupio Ivica Banović. S nova tri boda momčad Tomislava Piplice bodovno se porvanala s današnjim protivnikom.

Nastavak njemačke 1. Bundeslige na rasporedu je krajem siječnja slijedeće godine utakmicama 19. kola.