Hajduk i Rijeka pobijedili, Dinamo ne

Bernard Jurišić, Branimir Korać • četvrtak, 01.02.2007.

U utočištu elitnih hrvatskih prvoligaša, Antalyji, odigrana su još tri pripremna susreta. Hajduk je za protivnika imao njemačkog petoligaša Bamberg, Rijeka južnokorejske Pohang Steelerse, dok je Dinamo igrao protiv OFK Beograda...

Njemački petoligaš Bamberg nije bio ozbiljan protivnik Hajduku. Iako je Zoran Vulić na teren izveo kombinirani sastav, Hajduk je slavio s 3:0. Vrlo brzo Splićani su došli do visokih 2:0 pogocima Jelavića u petoj i Ljubičića u sedmoj minuti. Na treći pogodak Hajduka čekalo se 78 minuta, a onda Goran Rubil u 85. minuti susreta postavlja konačnih 3:0.

Slika 1 od 2.

Dinamo je pak igrao protiv OFK Beograda i remizirao 1:1. U dobroj utakmici svakoj momčadi pripalo je po poluvrijeme, Dinamo je dominirao u drugih, a OFK Beograd u prvih 45 minuta. Zagrepčani su poveli u 36. minuti preko Vugrinca koji je glavom zakucao loptu na ubacivanje Jerteca iz kornera. U samoj završnici prvog poluvremena Kolarov iz slobodnog udarca poravnava na 1:1.

Pobjedu je ubilježila i Rijeka protiv južnokorejskog prvoligaša Pohang Steelersa. Pogodak za 1:0 djelo je ovozimskog pojačanja Bugarina Georgija Ivanova.