Šibenik - Zadar: Funcuti olakšali posao Zadru

Branimir Korać • utorak, 06.02.2007.

Niti četvrtfinalni dvoboj Kupa Krešimira Ćosića između Šibenika i Zadra nije mogao proći bez izgreda. Višegodišnja netrpeljivost domaćih i gostujućih navijača još jednom je isplivala iznad košarke, a u sjeni toga Zadrani su izborili prolaz u polufinale i na Final Four kojem će biti domaćini...

Navijači Šibenika napravili su "medvjeđu uslugu" svojim ljubimcima. Iako su Šibenčani ušli u susret kao veliki autsajderi, željeli su pokazati Zadru kako mogu i znaju, a za to im je trebala velika pomoć s tribina. Tako je bilo samo u početnim trenucima, navijači su nosili Šibenčane, a onda je došao black-out.

Dvije baklje, jedna za drugom, lete prema klupi Zadra i sucima ne preostaje ništa drugo već prekinuti utakmicu. Prekid je trajao gotovo 45 minuta, a za to vrijeme policija je ispraznila tribinu na kojoj su bili šibenski navijači unatoč negodovanju onih pravih navijača koji su došli bodriti svoj klub, ali zbog pojedinaca su ostali bez te mogućnosti. Kada se situacija počela smirivati, u dvoranu ulazi nekoliko pripadnika zadarskog Tornada i iskaljuje bijes na reklamnim panoima oko parketa.

Mučne scene preselile su se s nogometnih travnjaka eto i u košarkaške dvorane i igračima sigurno nije bilo jednostavno nastaviti utakmicu. U trenutku prekida rezultat je bio gotovo poravnat, ali u nastavku domaćin pada i Zadar lagano slavi.

Slika 1 od 1.

Do poluvremena Zadar se uspio odvojiti, ne baš kvalitetnom igrom, na 40:29 da bi uoči posljednje četvrtine ta prednost narasla na plus 22, 63:41. Na kraju Zadar slavio 80:56 i osigurava nastup na Final Fouru Kupa kojem će u petak i subotu u zadarskim Jazinama biti domaćini.

Najbolji kod Zadra ponovno je bio Kanađanin Carl English koji je predvodio strijelce s 23 poena dok je prvo ime kod domaćina bio Luka Drezga s 19 poena.