Zimski sportovi

Walchhoferu double-double

Goran Tomičić • petak, 29.12.2006.

Austrijski skijaš Michael Walchhofer nakon jučerašnjeg slavlja u spustu voženom u Bormiju, danas je ponovno bio najbrži i u drugom spustu voženom na ovom talijanskom skijalištu…

Walchhofer je već u gornjem dijelu staze imao prenost od pola sekunde, koju je rutinski sačuvao u seriji zavoja u donjem dijelu.

Fill je htio pobjedu pred svojim navijačima, ali morao se zadovoljiti drugom pozicijom a izglede za pobjedu je izgubio u sredini staze jer je preširoko ulazio u nekoliko zavoja. Scheiber se definitivno potvrdio kao konstanta u vrhu brzih disciplina, agresivnom vožnjom u brzini od 119 km/h osvojio je visoko treće mjesto.

Miller je nakon jučerašnjeg odustajanja danas vozio jako dobro, nakon gornjeg dijela staze imao je prednost od stotinku sekunde, koju je brzinom od 120 km/h u sredini povećao na čak 54 stotinke, ali izgubio je vodstvo u posljednjih 100 metara. Didier Cuche također je bio dobar u gornjem dijelu staze i nakon skoka u sredini imao je pet stotinki prednosti, ali u donjem dijelu nije uspio sačuvati vodeću poziciju. Aksel Lund Svindal napravio je jednu veliku grešku u sredini, a nakon toga bio je nesiguran u donjem dijelu, ali ipak je uspio osvojiti šesto mjesto. Najzahtijevni dio staze bio je donji, u kojem je mnogo skijaša izgubilo prednost nakon dobrog prolaska skoka i serije zavoja u sredini, a to vrijedi i za iskusnog Buechela.

Iznenađenje je Slovenac Jerman na devetoj poziciji, a svojim nastupom može biti zadovoljan i Bruno Kernen. Još jednom je razočarao Raich osvojivši tek 26. mjesto, a gotovo nevjerojatno zvuči 28. pozicija Hermanna Maiera kojega dugo nismo gledali u ovako lošem nastupu u brzim disciplinama.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Svindal je i dalje na vrhu sa 39 bodova prednosti ispred Millera i 44 boda više od Cuchea, a Švicarac je vodeći u poretku spusta. Svjetski kup skijaša nastavlja se u Adelbodenu 6. i 7. siječnja utrkama veleslaloma i slaloma.