Janković otvorila godinu naslovom

Branimir Korać • subota, 06.01.2007.

Jelena Janković sjajno je otvorila 2007. godinu. Tenisačica iz Srbije nastavila je s odličnim igrama iz prošle sezone i osvojila WTA turnir u Aucklandu pobjedom u finalu protiv Vere Zvonareve nakon velike borbe u tri seta...

WTA turnir u Aucklandu donio je sjajan finalni dvoboj, prepun neizvjesnosti u kojem je na kraju Jelena Janković nakon velike borbe odnijela pobjedu protiv Vere Zvonareve sa 7:6(9), 5:7, 6:3.

Prvi set ponudio je pravu dramu u tie-breaku gdje je Janković realizirala treću set loptu i s 11:9 došla do početne prednosti. Ništa izjednačeniji nije bio niti drugi set, ali Zvonareva je uspjela kod 5:5 doći do breaka te završiti set u svoju korist. U odlučujućem setu Janković je povela s 4:1, Zvonareva se vratila do 4:3 i imala lopte za 4:4, ali kod 4:3 Janković ipak vraća break te uzima set i pobjedu sa 6:3.

"Znala sam da će biti težak meč, ali nisam pretpostavljala da će biti ovako težak. Vera je igrala nevjerojatno, bilo je uistinu naporno. Gotovo tri sata smo igrale vrhunski tenis i ljudi su mogli uživati", rekla je nakon meča Janković kojoj je ovo drugi osvojeni turnir u karijeri, a prvi je osvojila 2004. godine u Budimpešti.