Cibona - Široki: Neravnopravni Širokobriježani

Branimir Korać • nedjelja, 07.01.2007.

U posljednjem susretu 16. kola NLB lige Cibona je u Zagrebu lako svladala Široki. Gosti su prikazali vrlo lošu igru, možda najlošiju od svih ekipa koje su ove sezone gostovale u Domu Dražena Petrovića...

Nakon poraza u Malagi, Cibona je u Domu Dražena Petrovića u 16. kolu NLB lige ugostila Široki. I uoči susreta znalo se da će to za Cibonu biti lakši susret, ali da će se "vukovi" ovako prošetati do pobjede, malo tko je mogao pretpostaviti. Široki nije ništa pokazao i domaćin potpuno zasluženo visoko slavio 97:58.

Slika 1 od 2.

Dražen Anzulović ima razloga za zadovoljstvo obzirom da su njegovi igrači svih 40 minuta držali visok intenzitet i u obrani i u napadu te tako prikazali napredak uoči vrlo važnog susreta Eurolige protiv Partizana. Što se tiče samog kretanja rezultata, Široki je sredinom prve četvrtine bio na 12:10, svega dva poena zaostatka, ali nakon toga na terenu je igrala samo Cibona.

"Cibosi" su do kraja susreta imali visokih 58 posto šuta iz igre, uhvatili 32 skoka i imali 14 osvojenih lopti. Širokobriježani su imali, naravno, neusporedivo manje brojeve. Posebno su slabo šutirali za tri poena, 6/28.

Najbolji kod Cibone bili su Davor Kus s 18 te razigrani Jurica Žuža koji je ubacio 20 poena. Kod Širokog jedini koji je nešto pokazao bio je centar naše mlade reprezentacije Stanko Barać koji je ubacio 18 poena uz 12 skokova.