Zimski sportovi

Oilersi uspješniji u produžetku

Adam Bajić • utorak, 09.01.2007.

U jedinom susretu sinoćnjeg rasporeda, snage su odmjerili Los Angeles Kingsi i Edmonton Oilersi. U "tvrdoj" utakmici čiji je regularni dio završio rezultatom 1:1, pobjednik je odlučen u produžetku…

Oilersi su poveli nakon 28 minuta igre, dok su imali prednost s igračem više, a strijelac je bio Jarret Stoll, u zadnje vrijeme njihov ponajbolji igrač. U 46. minuti izjednačio je rookie Kingsa Puškarev. Tek četvrtu pobjedu u zadnjih 14 nastupa Edmontonu je osigurao branič Jan Hejda, svojim prvim golom u NHL-u, u svojoj 14. utakmici.

Točno na polovici prvog dijela regularne sezone, Oilersi su pobjedom popravili omjer na 20-18-4 sa osvojena 44 boda, a Kingsi su skupili 38 bodova i 7 su bodova "kratki" do osmog mjesta Zapada, koje vodi u playoff.

NHL, rezultati: Los Angeles – Edmonton 1:2 (OT).