Clijsters lako, Dementijeva ispala

Ivana Spahija • utorak, 09.01.2007.

Kineskinja Na Li bila je prejak zalogaj za iskusnu Ruskinju Elenu Dementievu koja se od turnira oprostila već u drugom kolu, dok je Kim Clijsters rutinskom pobjedom nad Nicole Pratt potvrdila svoju dobru formu pred prvi Grand Slam sezone...

Naizgled prilično lagan susret. Šesta nositeljica Elena Dementijeva poražena je nakon više od dva sata igre od kineskog broja jedan, Na Li. Nakon brzinski odrađenog prvog seta (6:3), uslijedio je hladan tuš za Ruskinju. Li je podigla razinu točnosti svog prvog servisa, a Dementijeva je na to odgovorila samo jednim svojim servis gemom. U trećem setu dolazi do izmjenjivanja breakova, a Dementijeva ispušta iz ruku pobjedu nakon 5:4 i servisa za meč. To joj vrlo brzo vraća Kineskinja, te uzima i treci set. 6:3, 1:6, 5:7, rezultat za osminu finala.

Još jedna Australka ostaje kući... Nakon oproštaja Samanthe Stosur, i Nicole Pratt ostala je uskraćena za osminu finala. Zasluženo, jer Kim Clijsters je protutnjala kroz meč u samo 55 minuta. Ekspresnom pobjedom i apsolutnom dominacijom (ispustila je samo tri gema tijekom meča) osigurala je okršaj s mladom Izraelkom Shahar Peer koja će imati zaista težak zadatak.

Francuskinja Amelie Mauresmo imala je težak zadatak protiv sunarodnjakinje Tatiane Golovin. Prvi set otišao je u korist Golovin, bilo je 7:6 u tie breaku. Iskusnoj Mauresmo ni drugi set nije bio lagan, ali ipak je breakom u odlučujućem gemu došla do rezultata 7:5. Čini se kako je upravo taj gem bio odlučujući i za cijeli meč, jer Mauresmo je u trećem setu sunarodnjakinji prepustila samo jedan gem.

Slika 1 od 2.

Srpska tenisačica Jelena Janković nezaustavljivo hrli ka najboljem renkingu karijere. Nakon zaustavljanja Martine Hingis u prvom kolu turnira, Jankovićkina druga žrtva bila je domaća igračica Samantha Stosur. Iako se Australka žestoko opirala u drugom setu, dovela meč i do trinaeste igre, prvom od četiri meč lopte, Janković upisuje svoje ime u osminu finala i osigurava si pravi izazov: Amelie Mauresmo. Mlada Izraelka Shahar Peer neočekivano lako je nadigrala iskusnu Patty Schnyder. Nakon jednog sata i sedamnaest minuta igre, te nakon dostizanja breaka u oba seta, 20 godišnja Shahar dokrajčila je Švicarku rezultatom 7:6, 6:2. Čini se da još jedna opasnost kuca na vrata prve desetorke. Pobjedu je upisala i Čehinja Vaidisova koja je u dva seta bila bolja od Ukrajinke Fedak. Zbog ozljede meč je predala Ruskinja Petrova zahvaljujući čemu je mlada Srpkinja Ana Ivanović prošla u osminu finala. Još jedna Ruskinja, Svetlana Kuznecova predala je meč Slovenki Katarini Srebotnik također zbog ozljede.

WTA Sydney International, 09.01.2007., 2. kolo:: Na Li (Kina) - Elena Dementieva (Rusija) 3:6, 6:1, 7:5, Mauresmo (Francuska) - Golovin (Francuska) 6:7, 7:5, 6:1, Janković (Srbija) - Stosur (Australija) 6:2, 7:6, Peer (Izrael) - Schnyder (Švicarska) 7:6, 6:2, Clijsters (Belgija) - Pratt (Australija) 6:1, 6:2, Vaidisova (Češka) - Fedak (Ukrajina) 6:3, 6:1, Ana Ivanović (Srbija) - Nadia Petrova (Rusija) 6:2, 4:2 predaja Petrova, Katarina Srebotnik (Slovenija) - Svetlana Kuznecova (Rusija) 6:2, predaja Kuznecova.