Zimski sportovi

U derbiju New Yorka Islandersi opet uspješniji

Adam Bajić • srijeda, 10.01.2007.

Publika u Madison Square Gardenu svjedočila je četvrtom ovosezonskom dvoboju Rangersa i Islandersa. Iako nešto bolji na tablici, deblji kraj i po četvrti puta izvukli su "plavi", za koje je klub s Long Islanda očito "crna mačka"…

Atmosfera u Gardenu prilično je "uzavrela" nakon žestokog početka obje momčadi, a navijači su uživali podjednako u udarcima i lijepim potezima. Nakon puno uzbuđenja, prvi dio je završio 2:2. Izjednačeno je bilo sve do šeste minute zadnje trećine kada gosti sa dva pogotka odlučuju utakmicu. Sillinger je zabio dva pogotka, a Satan upisao pogodak i asistenciju za Islanderse. Kod domaćih najučinkovitiji je bio Jagr s golom i dvije asistencije.

U susretu Colorada i Detroita ni nakon 65 minuta nije bilo pobjednika pa je odluka pala u shootoutu. A odlučujući gol vrijedan dva boda postigao je vješti napadač gostiju Zetterberg, prevarivši vratara Avalanchea Budaja. Budaj je bio odličan tijekom susreta i skupio 40 obrana. Svoj prvi gol za Colorado postigao je mladi Ben Guite.

NHL, rezultati: Nashville – Anaheim 5:4 (OT), Colorado - Detroit 3:4 (SO), Ottawa – Boston 5:2, Calgary – Minnesota 3:0, Dallas – Phoenix 2:5, Columbus – St. Louis 3:4 (SO), NY Rangers – NY Islanders 3:5, Washington – Philadelphia 6:2, Toronto – Carolina 1:4, Tampa Bay – Pittsburgh 3:2, Montreal – Atlanta 4:2.