Petica Celtica protiv St. Mirrena

Branimir Korać • subota, 20.01.2007.

U 25. kolu škotskog prvenstva nije bilo iznenađenja. U prva tri susreta pobjede su odnijeli domaćini, a zbog natopljenog travnjaka odgođen je susret Motherwella i Aberdeena...

Celtic iz kola u kolo opravdava naziv najbolje škotske momčadi. U ovom kolu je predvođen raspoloženim Venegoorom of Hesselinkom s 5:1 svladao St. Mirren. Nizozemac je "spremio" tri lopte u gostujuću mrežu, a po jedan gol dodali su McGeady i Miller. U 47. minuti McGinn je poravnao za St. Mirren koji je bod u džepu držao do 61. minute.

Hearts je očekivano svladao Falkirk, douše vrlo teško s 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Roman Bednar u 74. minuti, a gosti su susret završili s igračem manje obzirom da je u 90. minuti isključen Barr.

Minimalnu pobjedu istim rezultatom upisao je i Kilmarnock koji je na svom travnjaku ugostio Dundee United. Pobjedu Kilmarnocku donio je Leven pogotkom u 61. minuti susreta.

Zbog jake kiše i travnjaka koji nije omogućavao normalnu igru, odgođen je susret Motherwella i Aberdeena.

Škotska Premier liga, 25. kolo:
Hearts - Falkirk 1:0, Kilmarnock - Dundee United 1:0, Motherwell - Aberdeen odgođeno, Celtic - St. Mirren 5:1.