Zimski sportovi

Još jedan uspjeh Minnesote u gostima

Adam Bajić • ponedjeljak, 15.01.2007.

Minnesota je stigla do treće uzastopne pobjede u gostima, protiv Blackhawksa u Chicagu. To je veliki pomak u odnosu na prvi dio sezone, kad su od 20 gostujućih utakmica dobili samo četiri…

U prvoj trećini nije bilo zgoditaka, a drugu je bolje otvorila domaća momčad te je nakon 40 minuta vodila sa 3:2. Golove za Hawkse postigli su T. Ruutu i Havlat, glavne napadačke uzdanice, te branič Barker. Za goste su zabili Bouchard i Gaborik. No, u 48. minuti izjednačio je Walz i odveo utakmicu do produžetka, a zatim i do kaznenih udaraca.

U shootoutu je jedini uspješni izvođač bio prvi centar Wilda Demitra te je svojoj momčadi osigurao nova dva boda. Ovaj niz Minnesote može se povezati i sa istovremenim povratkom slovačkog krila Gaborika u momčad nakon ozljede. Iznimno talentirani i vješti strijelac najveća je ofenzivna snaga Minnesote.

NHL, rezultati: Chicago – Minnesota 3:4 (SO).