Cedevita bez krivog koraka

Ivor Krapac • nedjelja, 28.01.2007.

Košarkaši Cedevite i dalje potvrđuju status glavnog favorita prvog dijela hrvatske A-1 lige. Zagrepčani su u 12. kolu bili uspješni u Šibeniku. Osim Cedevitine, subota je donijela još dvije gostujuće pobjede...

Cedevita je s 84:68 pokorila Baldekin i time popravila ovosezonski prvenstveni omjer pobjeda i poraza na 10-1. Gosti su potvrdili status favorita već u prvoj četvrtini, koju su dobili s 25:7, dok su Šibenčani pružili značajniji otpor samo u narednih 15-ak minuta, uz smanjenje zaostatka na 42:36 u ranoj fazi treće četvrtine. Na njihovu žalost, nisu imali snage ni kvalitete za nešto više od toga.

Goste iz Zagreba je do nove ligaške pobjede vodio Mario Dundović (20 poena, osam skokova). Iskusni Damir Milačić dodao je 15, a Zdravko Vučković i Petar Dujmović po 13 poena. U domaćem sastavu istaknuo se Luka Žorić (19 poena), Luka Drezga pridružio se s 13 poena, a Filip Vukičević s 13 poena i 11 skokova.

Vezane vijesti

Svjetlost je zadržala korak s vodećom Cedevitom uz gostujućih 84:56 protiv Alkara, u Sinju. Brođani su obavili najveći dio posla već u prvih deset minuta bijegom do 19:4 u završnici prve četvrtine, dok je potvrda pobjede stigla u nastavku susreta, uz uvjerljivih 43:21 na kraju prvog poluvremena.

Igor Sumić ubilježio je 15 poena, a Domagoj Devčić 13 poena i pet skokova za razigranu Svjetlost, dok Sinjanima nije puno pomoglo 11 poena Ante Bilobrka.

Riječki Kvarner nije dozvolio iznenađenje na gostovanju kod posljednjeplasirane Dubrave, koja je i nakon 11 utakmica bez prvenstvene pobjede u aktualnoj sezoni. Riječani su slavili s visokih 90:66, a domaći košarkaši bili su u igri jedino u prvoj i ranoj fazi druge četvrtine, uz zaostatak od 30:27 u 12. minuti.

Gosti su do poluvremena pobjegli do 44:29, a do kraja susreta mirno odradili posao i zaključili utakmicu s 24 poena prednosti. Najefikasniji čovjek na putu do pobjede bio je Jurica Spahija (23 poena, čak 22 skoka), Jere Macura priključio se sa 16, Ivica Marić s 15, a Petar Maleš s 14 poena. Iskusni Marić dodao je i šest asistencija.

Domaći su imali samo trojicu s dvoznamekastim brojem poena. Boris Biško upisao je 12, a Filip Bašljan i Martin Previšić po deset poena, dok je Bašljan imao i osam skokova, ali i čak devet izgubljenih lopti.

Posljednja utakmica kola na rasporedu je danas, a susrest će se Borik Puntamika i Dubrovnik.

A-1 liga, 12. kolo: Šibenik - Cedevita 68:84, Alkar - Svjetlost Brod 56:84, Dubrava - Kvarner 66:90.