Mile i Renova pobjednik

Sportnet • nedjelja, 21.01.2007.

Momčad Mile & Renova iz Koretinca pobjednik je "Ožujsko kupa Ivanec 2007". Ona je u finalu, rezultatom 1:0, pobijedila Auto Salon Bokšić Promet u odličnoj utakmici, koja je odigrana pred 1100 gledatelja u ivanečkoj srednjoškolskoj dvorani, a strijelac jedinog pogotka bio je Dalibor Možanić u 46. minuti...

U početnim minutama utakmice Mile & Renova je imala inicijativu, da bi ubrzo ona prešla na stranu Auto Salona Bokšić Promet. Ipak, najveći dio utakmice vođena je ravnopravna borba, s potpuno neizvjesnim krajnjim ishodom. Bilo je prilika s obje strane, gredi, stativa, sjajnih obrana vratara i sve to začinjeno s velikim nogometnim umijećem i borbenošću igrača obje momčadi, koji su dokazali da su se potpuno opravdano našli u finalu ovog turnira. A krasnu predstavu na terenu dodatno su dekorirali navijači obiju momčadi, koji su svojim glasnim navijanjem dizali atmosferu u dvorani do maksimuma. Ključni trenutak desio se u 46. minuti, kada se Dalibor Možanić izborio za poziciju i s 10-11 metara prizemnim udarcem matirao Švigira. Finalnu su utakmicu definitivno odigrale dvije najbolje momčadi na turniru, i cijelim njezinim tijekom bilo je očito da će je odlučivati najsitniji detalji nogometne igre. Ovoga puta taj je detalj, točnije odličan Možanićev potez, bio na strani momčadi iz Koretinca, koja se osim naslovom prvaka, okitila i titulama za najboljeg strijelca (Danijel Novak, 13 golova), najboljeg igrača (Krešimir Čivrag) i najboljeg vratara (Alen Jukić).

Finale:

AUTO SALON BOKŠIĆ PROMET - MILE & RENOVA 0:1 (0:0)

Strijelac:
0:1 Dalibor Možanić (46)

Slika 1 od 2.

A bilo je puno toga lijepog i u utakmici za treće mjesto. S daleko manje opterećenja nego u polufinalnim utakmicama dan ranije, u nju su ušle momčadi Mal - Gala i Markuš Kleti, i prikazale odličnu igru, s puno lijepih poteza, u kojoj je ipak bolji bio Mal - Gal, mada je tek u finišu potvrdio pobjedu, koja je "visila" sve do predzadnje minute.

4:1 Dejan Simić (50)

U sklopu finalnog dana odigrane su i dvije ekshibicijske utakmice; u prvoj su djeca do osam godina starosti iz NK Zagorca pobijedila NK Ivančica s 13:0, a nakon toga su veterani Grada Biograda n/m bili bolji od Rost Športa, rezultatom 3:1.

Odigrane su i završne utakmice ženskog dijela turnira. I iako u nijednoj nije bilo rezultatske neizvjesnosti, publika je u obje mogla naći dosta lijepog za vidjeti, pogotovo od strane igračica Pregrade i Dinama Maksimir, koje su postigle nekoliko iznimno efektnih golova.

Finale:

ŽNK DINAMO MAKSIMIR - SRAČINEC 10:0 (5:0)

10:0 Tihana Nemčić (37)

Spomenimo još da su prije finala nastupili limena glazba i mažoretkinje iz Vrbovca, a nagrade najboljima uručili su Vladimir Gradiček, predsjednik Organizacijskog odbora turnira i predstavnik generalnog sponzora, Zagrebačke pivovare, i Mario Habek, član ivanečkog gradskog poglavarstva za sport i kulturu. Također, dodijeljena je i nagrada za fair play, koju je primila momčad Mimi iz Ivanca, a brojne nagrade publici poklonili su Zagrebačka pivovara, LIDL, Rost šport, Comp shop Habek i Chibo.