Split CO - Budućnost: "Žuti" ruše sve rekorde

Bernard Jurišić • subota, 03.02.2007.

16. poraz u nizu ubilježila je momčad Splita CO. Protiv podgoričke Budućnosti "žuti" su konstantno bili u minusu od desetak poena, da bi u posljednjoj minuti dobili iznenadnu šansu za nevjerojatan preokret...

Slika 2 od 3.

Slobodan Subotić i dalje ne zna za pobjedu na klupi Splita CO. Treći trener "žutih" ove sezone nije mogao zaustaviti i 16. poraz u nizu, ovog puta protiv podgoričke Budućnosti.

Splitskoj publici predstavila se nova inozemna trojka, Ayuso - Ebong i Abrams, koji je angažiran tijekom tjedna nakon probe. No, od samog početka kola su krenula nizbrdo.

U prvoj četvrtini splitsku momčad sa svih je pozicija "bombardirao" Mijatović, ubacivši 14 poena u otvaranju utakmice. Trojka Cara sa zvukom sirene ipak je na kraju prvog perioda rezultat uljepšala na prihvatljivih 22:25.

Gdje je započeo Mijatović, nastavio je Pavković, koji je u preostale tri četvrtine "žutima" ukrcao 27 poena i predstavljao nerješivu enigmu. Uz robusnog Rakočevića u reketu, spomenuta trojka održavala je prednost koju je crnogorska momčad stekla u drugoj četvrtini. U 16. minuti vodili su s rekordnih 30:45, no serijom Cara Split se na kratko vratio na samo -7 (40:47).

Slika 3 od 4.

U drugo poluvrijeme splitska momčad ušla je agresivnije, no svejedno nisu uspjeli "nagristi" prednost protivnika. Štoviše, u 30. minuti ona je dosegnula i najviših 51:67.

U posljednjoj četvrtini svaki put kad bi Split CO spojio dva dobra napada, odgovorio bi im nezaustavljivi Pavković, koji se zaustavio na 30 poena i 5 asistencija. Probudila se i publika, impuls im je dala skupina mladih zadarskih košarkaša koji su čekali svoju utakmicu i na Gripe donijeli komadić atmosfere iz Jazina.

Slika 1 od 2.

Kad se sve činilo izgubljenim, Splićani su u manje od minute serijom od 9:0 izbezumili Budućnost i došli na dohvatljivih 77:80, 45 sekundi prije kraja. Tada domaći trener Subotić radi grešku tjerajući svoje igrače na prekršaj 11 sekundi prije isteka napada Budućnosti, što gosti kažnjavaju s linije slobodnih bacanja i osiguravaju već ubilježenu pobjedu.

Zvučno pojačanje, Portorikanac Ayuso, trudio se, no vidjelo se da je duga pauza ostavila traga. Ebong je bio iznimno borben i skupio je zanimljive brojke, dok je najmanje pokazao Abrams, koji je i posljednji došao.

Slobodan Subotić, trener Splita CO: "Ako mogu nešto pozitivno izvući iz novog poraza, to je činjenica da se igrači nisu predali ni kad su gubili 10, 14 razlike. Napravili smo puno pogrešaka, puno je novih igrača i vidjelo se da nisu uigrani, zbog toga smo i djelovali neuštimano. Žao mi je Ayusa jer je puno promašivao, no vidi se da želi i da će nam biti od velike koristi u budućnosti, njegova kvaliteta nije upitna. Ebong je pokazao da se na njega može računati, a i Abrams bi nam mogao biti od pomoći na mjestu organizatora. S ovom momčadi ćemo sigurno odigrati i Kup u utorak, a za dalje ćemo vidjeti."

Dejan Radonjić, trener Budućnost: "Vrlo sam zadovoljan pobjedom, posebno iz razloga što smo tijekom tjedna ostali bez najboljeg igrača i što smo imali dosta problema s ozljedama. To i umor su razlog što smo nekoliko puta padali i dozvoljavali Splitu da se vrati, no na kraju moram biti zadovoljan."