Hrvatska i Češka krenuli pobjedama

Bernard Jurišić • četvrtak, 22.02.2007.

Hrvatska i Češka pobjedama su krenuli u kvalifikacijski turnir za odlazak na Europsko malonogometno prvenstvo. Naša reprezentacija s 4:2 je pobijedila Bosnu i Hercegovinu, dvaput izbjegavajući "škripac" za manje od minute...

Vezane vijesti

Momčad izbornika Miće Martića uspješno je startala u kvalifikacijski turnir koji se igra u velikoj dvorani SC Gripe. Pred više od 1.500 gledatelja, Hrvatska je sa 4:2 pobijedila BiH i priključila se na vrhu ljestvice Česima, koji su u prvoj utakmici sa 6:4 pobijedili Kazahstan.

Zanimljivo je bilo izvođenje himni uoči utakmice. Nakon što su taktove himne BiH svi igrači te reprezentacije ispratili s rukom na srcu, petorica reprezentativaca te zemlje ruku na srcu držalo je i za vrijeme sviranja "Lijepe naše". Za reprezentaciju BiH igrao je i bivši igrač Hajduka Bulend Biščević, nekadašnji reprezentativac te zemlje i u "velikom" nogometu.

U prvom poluvremenu Hrvatska je povela pogocima Ivice Osibova (5.) i Duje Bajrušovića (13.). Dvije minute prije kraja prvog dijela Vladisavljević iznenadnim udarcem u bliži kut vratara Jukića kažnjava loše postavljenu obranu Hrvatske.

Hrvatska - BiH

HRVATSKA: Jukić, Čupić; Bajrušović, Stanković, Despotović, Salacan, Osibov, Šimurina, Grdović, Drndić, Purgar, Morina. Izbornik: Mićo Martić

BIH: Melher, Omerbegović; Krezo, Biščević, Kvesić, Lalić, Novoselac, Brčić, Vladisavljević, R. Ramić, M. Ramić, Duvnjak. Izbornik: Marin Ćorluka.

Ipak, u istoj minuti BiH akumulira šesti prekršaj, što iz kaznenog udarca kažnjava Bajrušović, za odlazak na poluvrijeme s prednošću 3:1.

U drugom dijelu igrači BiH kreću agresivnije, a naši igrači potpuno se povlače na svoju polovicu. To kažnjava Duvnjak, inače igrač hrvatskog prvaka Splita BI, koji u 23. minuti smanjuje na 3:2.

No, opet je našima trebalo samo pola minute da se vrate u mirnije vode. Patrik Drndić presjekao je jednu loptu na centru i sam krenuo prema vratima BiH, realiziravši "jedan na jedan" za konačnih 4:2. Drndić je još dva puta dignuo publiku na noge odličnim "slalomima" kroz obranu BiH, no konačni rezultat nije se mijenjao.

U 2. kolu u petak sastaju se Češka i BiH (18h), te Hrvatska i Kazahstan (20h).