Teškom pobjedom protiv Kazahstana preskočili Čehe

Bernard Jurišić • petak, 23.02.2007.

Kad jedna momčad pobijedi drugu s 5:1, teško je onome tko nije gledao utakmicu objasniti da ste gledali susret dva prilično izjednačena takmaca. Hrvatska malonogometna reprezentacija je puno teže nego što to rezultat govori pobijedila Kazahstan i preskočila Češku na ljestvici...

Hrvatska - Kazahstan

HRVATSKA: Jukić, Čupić; Bajrušović, Stanković, Despotović, Osibov, Šimurina, Banić, Grdović, Drndić, Purgar, Morina. Izbornik: Mićo Martić.

KAZAHSTAN: Khaljavin, Rajeivskij; Terentjev, Jeržanov, Rešetnikov, Suleimenov, Butrin, Samokhvalov, Abdrahmanov, Bondarev, Kozin, Špicka. Izbornik: Boris Gluškov.

Strijelci: 0:1-Butrin (12.), 1:1-Bajrušović (16.), 2:1-Banić (23.), 3:1-Šimurina (27.), 4:1-Šimurina (35.), 5:1-Banić (39.-kazneni udarac).

LJESTVICA: 1. Hrvatska - 6 (9:3), 2. Češka - 6 (10:6), 3. BiH - 0 (4:8), 4. Kazahstan - 0 (5:11).

Hrvatska malonogometna reprezentacija ostavila je i drugu pobjedu na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Europsko prvenstvo, što se igra u Splitu. 5:1 protiv Kazahstana donijelo nam je prvo mjesto u skupini uoči posljednjeg kola, ali i mogućnost da protiv Čeha i remijem osiguramo plaman na Europsko prvenstvo u Portugal.

Slika 1 od 2.

Utakmicu protiv Kazahstana Hrvatska je otvorila loše. Protivnici su u prvom dijelu bili puno pokretljiviji i opasniji po naša vrata, a nesretni Samokhvalov je čak četiri puta tresao vratnicu našeg gola.

Bolju igru Kazahstanci su oplodili pogotkom Butrina u 12. minuti. Naši su i dalje bili prilično "blokirani", ali sjajan potez Duje Bajrušovića u 16. minuti, kada je iz okreta neočekivano matirao kazahstanskog vratara za 1:1, vratio je našu momčad u igru.

Slika 2 od 3.

Ipak, samopouzdanje nije bilo na visini, pa su se dogodila i dva uzastopna promašaja, najprije Stankovića, pa Bajrušovića iz kaznenih udaraca uslijed šestog akumuliranog prekršaja. Kazahstanci su uzvratili s dvije munjevite kontre pred kraj, no spomenuti Samokhvalov oba puta naciljao je vratnicu.

Drugi dio bio je drugačija priča. Već u 23. minuti Banić sprema jedan odbijanac u mrežu za 2:1, a Šimurina u 27. minuti krade loptu zadnjem igraču kazahstanske obrane i zakucava loptu pod gredu za 3:1.

Slika 3 od 4.

Kazahstan je vrlo brzo zatim prešao na igru bez vratara, što su kaznili Šimurina i Banić iz kaznenog udarca, za konačnih visokih 5:1.

U drugom susretu naše skupine Češka je pobijedila BiH s 4:2 i u nedjelju nas u 17 sati očekuje direktan ogled protiv Čeha za plasman na EP.