Marko Breljak • četvrtak, 06.04.2000.

Rezultati 1/4 finala Lige prvaka:
Chelsea - Barcelona - 3:1
Valencia - Lazio - 5:2

Koliko je nogomet nepredvidljiv najbolje se moglo vidjeti u utakmicama četvrtfinala lige prvaka. Tako smo u dvije utakmice u srijedu vidjeli čak jedanaest golova iako su dan prije postignuta samo dva.

Srijeda nam je donijela još jedan španjolsko-engleski derbi. Koliko je londonskom Chelseu bio važan ovaj susret najbolje govori podatak da je njihov trener Vialli prošli tjedan prvi puta išao izvan Engleske kako bi snimao neku momčad. Bio je oduševljen igrom Barcelone te je ustvrdio da je njihov trio Kluivert-Figo-Rivaldo najbolji u Europi. Sam početak utakmice je bio prilično ukočen, bez nekih većih prigoda no u 30. minuti se otvorilo Englezima i već do 38. minute vodili su sa čak 3:0. Prvi gol majstorija je Zole iz slobodnog udarca, dok je druga dva gola postigao Flo.

U drugom dijelu, u sastav Barcelone ulazi Litmanen što dovodi do poboljšanja u igri Barcelone. Gol nade za Katalonce postigao je Figo u 64. minute nakon lijepe kombinacije Rivalda i Cocua. Upravo taj pogodak daje šanse Van Gaalovoj momčadi da će pred prepunim Neu Campom uspjeti nadoknaditi zaostatak od dva gola. Dodatni plus za Chelsea trebao bi predstavljati povratak Leboefa.

Rimski Lazio morao je na gostovanje u Valenciju. Cuperu je to bila prigoda za osvetu nakon što je prošle godine sa Mallorcom izgubio od Ericssona u finalu posljednjeg kupa pobjednika kupova. Već u 4. minuti Valencija je, na oduševljenje prepunog stadiona Mestalla, vodila 2:0, što je dalo nagovijestiti daljnji tijek utakmice. Lazio je igrao samo sa jednim čistim napadačem, Inzaghijem, dok su kao neka vrst polušpica igrali Veron i Stanković. Ipak, to nije bilo dovoljno za očigledno umorni Lazio, koji još uvijek igra u tri natjecanja. Obrana Talijana, bez Neste, početnički je griješila dok je Valencija igrala kao u transu i već na poluvremenu vodila sa 3:1. U nastavku, Lazio otvara karte, ali to nije bilo dovoljno, do kraja su Andalužani povećali vodstvo i pobjedili sa čak 5:2. Bokšić je ušao u 68. minuti i bio asistent za pogodak Salasa. Junak utakmice bio je mladi španjolski reprezentativac, Gerard, koji je zabio čak tri gola. Izgleda da mu Talijani leže jer je ovog tjedna kao član mlade španjolske reprezentacije, protiv talijanskih vršnjaka, postigao dva gola. Lopez je postigao samo jedan, vjerovatno se nije želio zamjeriti poslodavcima svojeg budućeg kluba. Laziu u uzvratu neće biti lako, jer osim što se moraju suprostaviti odličnoj momčadi Valencije, moraju odigrati prije te utakmice čak dvije utakmice, dok bi eventualni ulazak u polufinale predstavljao najveći uspjeh u povijesti Valencije. Goran Vlaović bio je samo rezerva u briljantnoj predstavi svoje momčadi.