Važno je zabiti 99 koševa

Hrvoje Rafaelić • ponedjeljak, 22.01.2007.

U tri od četiri noćašnje utakmice, pobjedu je uzela ona momčad koja je upisala 99 koševa. Phoenix je preko raspoloženog Mariona došao do nove pobjede protiv Timberwolvesa...

Jery Stackhouse je u pravo vrijeme ponovno počeo zabijati za svoju momčad, pomogavši joj da se NBA prvaci ne uspiju vratiti u susret nakon nekoliko uzastopnih pokušaja. Nakon ozljede gležnja prošloga mjeseca, Jerry se polako vraća u šutersku formu. Od 23 postignuta poena, 16 ih je ubacio u zadnjoj četvrtini. Josh Howard dodao je 25 poena, dok se Nijemac Dirk Nowitzki zaustavio na 22 poena i 11 skokova.

Niti odlični Dwyane Wade nije uspio dovesti Miami do pobjede nad Dallasom. Nakon što je ozljedio lijevi gležanj u prvoj četvrtini, prvo ime Miamija ove sezone vratio se na parket te je u 44 minute ubacio 31 poen uz šest skokova i šest asistencija. Jason Williams dodao je 17 poena dok je Udonis Haslem ubacio 15 poena iako je promašio prvih osam pokušaja.

Phoenix je Minnesoti utrpao 131 poen za 13. pobjedu zaredom. Svoju odličnu noć imao je Shawn Marion koji je ubacio 17 poena uz 20 skokova za double-double učinak. Presudna je bila treća četvrtina u kojoj je odlično odigrao Amare Stoudemire (25 poena, osam skokova). Kod gostiju, koji su igrali bez prve zvijezde Kevina Garnetta, najbolji je bio Randy Foye (25 poena, šest skokova).

Prvo ime u pobjedi Blazersa protiv Bucksa bio je rookie Brandon Roy koji je ubacio 28 poena uz devet skokova. Osim njega u pucačkom i skakačkom djelu briljirao je Zach Randolph sa 19 poena i 12 skokova. Kod Bucksa solidnu utakmicu odigrali su Earl Boykins (28 poena), Charlie Bell (23 poena) i Andrew Bogut (16 poena, sedam skokova). Damir Markota je na terenu proveo 13 minuta uz učinak od dva poena i tri skoka. Domaćini su trenutno na omjeru 16-25 dok su gosti na 17-22.

Spursi su zahvaljujući Brent Barryju (23 poena) na poluvremenu vodili sa 20 poena razlike da bi na kraju utakmice slavili sa plus šest. Tim Duncan (17 poena, 15 skokova) i Manu Ginobili (12 poena) predvodili su napad Spursa. Kod Blazersa, koji su ubilježili trideseti poraz sezone, dobro je odigrao Andre Iguodala (20 poena).

NBA, 21.siječanj 2007.: Miami Heat-Dallas Mavericks 93:99, Philadelphia 76ers-San Antonio Spurs 85:99, Phoenix Suns-Minnesota Timberwolves 131:102, Portland Trail Blazers-Milwaukee Bucks 99:95.