Nesretni Van Persie

Maja Giljanović • ponedjeljak, 22.01.2007.

Najbolji strijelac Arsenala (11 golova) Robin Van Persie propustit će barem šest tjedana nakon što se ozlijedio za jučerašnje pobjede nad Manchesterom (2:1)...

Slika 1 od 1.

Nizozemski je reprezentativac, nespreman za svih 90 minuta nakon oporavka od lakše ozljede gležnja, u drugom poluvremenu zamijenio Hleba i vratio topnike na put k pobjedi u 83. donijevši izjednačenje na Emiratesu. Međutim, sjajan gol postignut u dijeliću sekunde ispred Garyja Nevillea uzrokovao je djelomičnu frakturu pete metatarzalne koščice desnog stopala. Van Persie je nastavio s igrom, ali je rentgenski pregled po završetku susreta potvrdio ozljedu koja zahtijeva minimum šest tjedana oporavka.

Ozljeda 23-godišnjaka, strijelca šest golova u posljednjih sedam Arsenalovih utakmica, težak je udarac za Wengerovu momčad aktivnu na sva četiri polja jer vrlo je velika vjerojatnost da će Nizozemac propustiti čak i uzvrat knock-out susreta osmine finala Lige prvaka protiv sunarodnjaka iz PSV- a.