Dinamo s Wislom poput Hajduka

Zoran Zdelar • ponedjeljak, 29.01.2007.

Zagrebački Dinamo u prijateljskom susretu s poljskom Wislom odigrao je miroljubivih 0:0, baš kao što je to učinio i splitski Hajduk prije nekoliko dana protiv istog protivnika. Eduardo je imao priliku povesti iz jedanaesterca, ali to nije iskoristio...

Pomalo neobična situacija dočekala je igrače Dinama i Wisle Krakow na igralištu Rixos. Na terenu su se pojavili svi osim sudačke ekipe! Početak utakmice bio je zbog toga znatno odgođen, a tijekom početnog dijela susreta, kad su svi smatrali kako se nitko od sudačke trojke neće ni pojaviti, ulogu glavnog suca preuzeo je jedan od pomoćnih trenera Wisle. No, nekoliko minuta nakon započete utakmice suci su se ipak pojavili.

Dinamovci nisu odveć odlično započeli susret. Mladi napadač Wisle, Patryk Malecki, imao je odličnu priliku za pogodak u 7. minuti, ali nije bio dovoljno koncentriran i precizan te je ostalo 0:0. Dvije minute prije toga u tek nešto lošijoj prilici našao se Pavel Brožek. U 11. minuti ponovno su svi očekivali pogodak, ali ovog puta Eduardov udarac nije bio dovoljno dobar iz jedanaesterca kojeg je i sam izborio nakon pretprljenog prekršaja.

Ta tri događaja uz veliko kašnjenje suca gotovo su jedino što je potrebno izdvojiti s ovog susreta izuzev možda još pokoje polu-prilike Dinamovaca. Treneri Branko Ivanković i Adam Nawalka već s početkom drugog poluvremena krenuli su s brojnim izmjenama što je uvelike utjecalo na kvalitetu samu igru, a na kraju krajeva i rezultat.

Iako nitko ne može biti zadovoljan prikazanom igrom, rezultat 0:0 s jednim od najboljih poljskih klubova i nije toliko loš, iako je pitanje kako bi se susret završio da se kojim slučajem radilo o europskoj utakmici.

Dodajmo da je Dinamo i u Bileku imao podršku svojih najvjernijih navijača, kojih se sakupilo 20-ak uz razvijene transparente.

Dinamo je započeo utakmicu u slijedećem sastavu: Ivan Turina, Vedran Ćorluka, Dino Drpić, Carlos, Hrvoje Čale, Nikola Pokrivač, Zoran Mamić, Mihael Mikić, Davor Vugrinec, Luka Modrić, Eduardo.

Dinamo - Wisla Krakow 0:0