Rijeci poraz i moguća nova prinova

Hrvoje Rafaelić • utorak, 30.01.2007.

Nakon dvije utakmice u kojoj obrana Rijeke nije primila gol, Bračunova momčad nezadovoljno je napustila travnjak u Antalyji nakon što je poražena od momčadi Metalurga, iste one koju su pobjedili u pripremnoj utakmici na Krimeji prije dvije godine...

Nakon pet pripremnih utakmica momčad Rijeke je prvi put poražena. Izgubili su od momčadi Metalurga iz Zaporožja sa 2:0 golovima Kabanova u 8. i 67. minuti. Iako je Bračun dosta hvalio obrambeni dio momčadi nakon zadnje dvije predstave, baš je taj dio momčadi kiksao u ovoj utakmici.

Prvo je Kabanov uhvatio ispred Budicina odličan ubačaj sa desne strane, a onda je u drugom poluvremenu nadskočio Starčevića za svoj drugi gol i konačnu pobjedu svoje momčadi. Rijeka je počela utakmicu sa napadačkim tandemom Ivanov - Sharbini, ali niti najjači napadački tandem Rijeke nije uspio zatresti mrežu Metalurga. Bračun je isprobao sve napadače tako da je momčad na kraju utakmice predvodio mladi duet Junuzović - Sertić.

Rijeka je protiv Ukrajinaca isprobala dvojicu obrambenih igrača. 33-godišnji Austrijanac Gilbert Prilassnig, koji je za reprezentaciju nastupio 16 puta te je nastupao u Ligi prvaka za sa Rapidom, ostavio je solidan dojam na trenera i direktora Rijeke i moguća je realizacija ovog transfera. Drugi igrač na probi, 26-godišnji Brazilac Rodrigo Delazzari, nije dobio priliku protiv Metalurga i za sada ne stoji dobro u kombinacijama za popunjavanje radnog mjesta stopera.

Antalyja, 30. siječnja 2007., prijateljska utakmica: Rijeka-Metalurg 0:2.