FMP preko trnja do vrha

Zoran Zdelar • subota, 03.02.2007.

FMP Železnik upisao je novu pobjedu, ovog puta protiv posljednje-plasiranog Geoplin Slovana. Nimalo lako nisu stigli do pobjede, ali prvo mjesto su ipak zauzeli, dok je Helios slavio na domaćem parketu protiv Širokog...

Trenutno najbolja srpska košarkaška ekipa, FMP Železnik, zauzeo je prvo mjesto u regionalnoj NLB ligi zahvaljujući teško izborenoj pobjedi na domaćem parketu protiv posljednje-plasiranog kluba, Geoplin Slovana. Nitko nije očekivao da će Slovenci tako čvrst otpor pružiti na ovom gostovanju, a vjerojatno su tijekom prve dvije četvrtine malo iznenadili i sami sebe.

FMP je prilično loše otvorio utakmicu, te je trener Vlada Vukoičić svoje Pantere razbudio tek u nastavku utakmice, kada u trećoj četvrtini osvajaju ključnu rezultatsku prednost slaveći s 30:14. Za FMP najefikasniji bili su Zoran Erceg s 21 poenom i s tek jednim manje Predrag Samardžiski. Kod gosta iz Ljubljane istaknuli su se Ernest Novak sa 17, odnosno Emir Preldžić sa 16 poena. Spomenimo i da je danas svoje prve poene ubilježio i sin predsjednika FMP-a, Filip Čović.

Susret Helios Domažala i Širokog Prima pivo završio je također u korist domaćina. Helios je od samog početka susreta najavio kako ova utakmica može ići samo u jednom smjeru. Iako Slovenci nisu posebno značajno dominirali tijekom susreta, već su u prvoj dionici napravili prednost od sedam poena, koju su zatim još malo povećavali kroz utakmicu. U pobjedničkoj momčadi uvjerljivo najbolji bio je Robert Troha s 20 poena, dok je za Široki najviše poena ubacio Ivan Opačak (19).

NLB liga, 18. kolo: FMP - Geoplin Slovan 108:95, Helios Domžale - Široki Prima pivo 81:71.