Hajduk zapeo kod Nafte

Zoran Zdelar • nedjelja, 04.02.2007.

Hajduk nije uspio slaviti u posljednjoj utakmici pripremnog razdoblja. Po povratku iz Turske zaustavili su se u Sloveniji i odigrali utakmicu s Naftom, koja ih je porazila rezultatom 3:2. Splićani su se razigrali tek u posljednjih 20-ak minuta...

Splićani su namjeravali u turskoj Antalyji odigrati još jednu pripremnu utakmicu, ali zbog katastrofalnog vremena, odnosno velike kiše koja je travnjak učinila neiskoristivim, planovi su im poremećeni i susret s Litexom je otkazan. Odlučili su stoga po povratke iz Turske u Sloveniji odigrati prijateljski susret s Naftom u Lendavi. No, ni tamo im nije pošlo sve po planu.

Slovenci su stisnuli Splićane na njihovu polovicu terenu od prvih minuta susreta. Mato Eterović već nakon deset minuta igre uspio je svom vjerojatno najdražem klubu, s obzirom da je iz Dalmacije, utrpati pogodak. Tri minute kasnije mrežu Varvodića trese i Trenevski, a prije kraja poluvremena kao strijelac ponovno se u zapisnik dodao Eterović.

U nastavku utakmice Zoran Vulić pokušao je preokrenuti rezultat, ali uspio je samo ublažiti poraz. Nakon što je Vulić izmijenio gotovo cijelu momčad, uspio je zabiti Nikica Jelavić u 68. minuti, a konačnih 3:2 postavlja Munhoz. Loš rezultat za Hajduk, ali da je Balić susret pratio s terena u rukavicama, a ne s tribine (i bez navučenih rukavica), vjerojatno bi završilo drukčijim ishodom.

Sastav Hajduka: Varvodić (46' Runje), Pelaić (65' Buljat), Žilić (74' Pandža), Živković, Hrgović (71' Gaal), Rubil, Ljubičić (67' Gabrić), Carević, Vučko (46' Jelavić), Bartolović (61' Munhoz), Rukavina.

Nafta - Hajduk 3:2