Dinamo za kraj srušio Japance

Zoran Zdelar • nedjelja, 04.02.2007.

Dinamo je u posljednjem susretu u turskom Beleku pobijedio japansku momčad Jeff United koju vodi Amar Osim, sin Ivice Osima. Dinamovci su slavili s 4:2, ali mogla je pobjeda biti i znatno uvjerljivija da se u nastavku nije popustilo...

Dinamo je u svojoj turskoj bazi odigrao svoju posljednju utakmicu na drugom dijelu zimskih priprema. Protivnik je bila momčad japanskog Jeff Uniteda, koju vodi Amar Osim, sin znatno poznatijeg trenerskog stručnjaka Ivice Osima. Iako je Dinamo pobijedio s rezultatom 4:2, moglo je završiti i znatno bolje.

Bez obzira na to što je Dinamo prvi zatresao mrežu, Filip Lončarić morao je dva puta prije toga spašavati svoj gol. Prvi se u listu strijelaca na susretu upisao Dinamov branič-napadač Vedran Ćorluka nakon solo akcije kada je probio japansku obranu i s 12 metara zatresao mrežu Okamote. U 41. minuti prednost povisuje Dinamov playmaker Luka Modrić nakon odlične akcije koju su pokrenuli Sammir i Tomić.

Osam minuta nakon što je počelo drugo poluvrijeme ponovno se tresla 'japanska' mreža, ovog puta zahvaljujući mladom Tadiću koji je pogodio s 5-6 metara nakon dodavanja Ante Tomića, koji je danas bio odličan. U 55. minuti svladan je i Turina, koji je ušao u nastavku utakmice. Loptu iz mreže morao je vaditi zbog udaraca Yamagishija. Propustili su Zagrepčani u nastavku u potpunosti potopiti i poniziti Jeff United, ali nekoliko vrlo izglednih prilika tada nije iskorišteno.

Bude se nakon toga u potpunosti i Osimovi momci. U 74. minuti Mifune postiže drugi pogodak za Jeff, a mogli su slaviti i nekoliko trenutaka prije toga, ali tada loptu sa same linije izbacuje Zoran Mamić. Konačan rezultat 4:2 postavio je najbolji strijelac na pripremama, Davor Vugrinec, snažnim dalekometnim udarcem.

Sastav Dinama: Lončarić (46' Turina); Ćorluka (46' Mikić), Drpić, Schildenfeld, Carlos (46' Čale), Vukojević (63' Mamić), Tomić (81' Havojić), Modrić (46' Jertec), Sammir (58' Pokrivač), Tadić (69' Pandev), Eduardo (46' Vugrinec).

Dinamo - Jeff United 4:2